Informacje
 • Zniszczone budynki, pozrywane dachy, połamane drzewa

  23-08-2011 07:42 Zobacz skutki poniedziałkowych nawałnic w materiałach Reporterów 24
  Zniszczone budynki, pozrywane dachy, połamane drzewa

  Nawałnice nad Mazowszem

  Kontaky24/makjuu2

  W poniedziałek nad Polską przechodził front atmosferyczny, który przyniósł gradobicia i nawałnice. Największe straty poniosło województwo mazowieckie i lubelskie. Reporterzy 24 przesłali nam zdjęcia zniszczeń, jakich dokonały wczorajsze wichury, burze i ulewne deszcze.

  27 uszkodzonych dachów, powalone przez wiatr drzewa, zalane piwnice to efekt poniedziałkowych burz, które przeszły nad województwem mazowieckim.

  - Najtrudniejsza sytuacja była w powiecie siedleckim. Tam na skutek gwałtownej burzy uszkodzone zostały 24 dachy, 23 w miejscowości Smolanka i jeden w miejscowości Jagodne - relacjonował rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak.

  Z kolei w powiecie wołomińskim strażacy otrzymali 13 zgłoszeń związanych z koniecznością usunięciq powalonych przez wiatr drzew lub ich konarów.

  - W powiecie Białobrzegi wichury uszkodziły kolejne trzy dachy. Tu również konieczne było usuwanie połamanych drzew. W miejscowości Dobieszyn uszkodzona została trakcja linii kolejowej - dodał Frątczak.

  Oczami Reporterów 24

  Reporterzy 24 na bieżąco relacjonowali szkody i przesyłali materiały ilustrujące straty. W miejscowości Wierzbica (gm. Rudnik) wichura połamała drzewa.  Niektóre drogi były nieprzejezdne.

  Z kolei w miejscowości Mościska w powiecie Krasnystaw (gm. Rudnik) nawałnica zawaliła stodołę, pozrywała dachy i połamała drzewa.

  80 interwencji na Lubelszczyźnie

  Kilkanaście uszkodzonych dachów budynków, połamane drzewa i konary, zalane piwnice - to z kolei skutki gwałtownych burz, które w poniedziałek wieczorem przeszły nad Lubelszczyzną. Łącznie strażacy na Lubelszczyźnie wyjeżdżali ponad 80 razy do usuwania skutków wichury i ulewnego deszczu.

  Najgorzej było w powiecie krasnostawskim, gdzie silny wiatr uszkodził dachy na czterech budynkach mieszkalnych. - Budynki te są obecnie zabezpieczane - informuje oficer dyżurny ze stanowiska koordynacji Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Lublinie.

  Zniszczenia z lubelskiego w relacjach Reporterów 24.

  W miejscowości Bełżec około godziny 19:30, kilkuminutowa potężna wichura błyskawicznie dokonała bardzo silnych zniszczeń.

  "Powalone drzewa, pozrywane linie telefoniczne i elektryczne, garaże, tak zwane blaszaki, latały jak kartki papieru na wietrze (...). Wiatr na oko wiał z prędkością około 150 km/h. Wszystko trwało około 7-10 minut. Czegoś takiego nie pamiętam, jak żyję" - relacjonuje Reporter 24.

  Najmniej szkód burze przyniosły w pierwszej części dnia. W Pile nie odnotowano zadnych zniszczeń, jedynie ulewny deszcz, co prezentuje film Reportera 24.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...