Informacje
 • Nad Polskę płynie powietrze ze Skandynawii

  16-09-2011 08:17 Blog meteorologa Wojciecha Raczyńskiego
  Nad Polskę płynie powietrze ze Skandynawii

  Synoptyk o sytuacji meteorologicznej nad Europą

  TVN Meteo

  Wyspy Brytyjskie, Morze Północne oraz Europę Centralną obejmuje układ wysokiego ciśnienia. Pozostałą część kontynentu zalegają niże.

  Polska jest pod wpływem wyżu, tylko na północy zaznacza się płytka zatoka niżowa. Napływa chłodne powietrze polarno-morskie (PPm) znad Skandynawii.

  Ciśnienie powoli rośnie. Warunki biometeorologiczne neutralne, tylko na północy kraju niekorzystne.

  Przeważać będzie odczucie chłodu, a na południu komfortu termicznego.

  Czytaj pozostałe wpisy autora

 • crLdkcLAGFyUBdriRZj
  I feel so much happier now I udenrsantd all this. Thanks!
  ~aJrQqNRSTMnVdqJn /2011-12-11 15:34
 • Stoki
  Zal byloby z tego nie skorzystać zwłaszcza że w Polsce w zimie często śniegu w kraju brakuje zwłaszcza że na początku Listopada kiedy wielu z nas będzie miało trochę czasu wolnego. Mam nadzieję że w paźdźierniku aura zużyje całą energię cieplną(wysokie temperatury)żeby od końca III dekady paźdźiernika aż do końca lutego w całym kraju przechodziłyby tylko Gigantyczne Snieżyce oraz silne mrozy a
  ~Storms1313 /2011-09-16 16:19
 • Zbiory niemożliwe
  Niestety dzisiejsza bardzo zimna pogoda bardzo negatywnie wpłynie na rozwój grzybów. Taka aura to wielka ,,Apokalipsa".Zwłaszcza że jest dziś Piątek a to oznacza że idzie weekend czyli wolny czas na je zbieranie:(( Na południu Europy pogoda do zazdroszczenia czyli upały a także od czasu do czasu pojawiające się burze.Oba te czynniki są korzystne dla grzybów:((Mialem ochotę sobie zrobić jajecznicę z kurkami ale bez grzybów będzie nici.
  ~Storms1313 /2011-09-16 12:04
 • Pogoda W Kraju
  Dziś mamy ciąg dalszy nudnej pogody ze zmiennym zachmurzeniem i niskimi temperaturami.Odczucie termiczne:pólnoc i centrum bardzo zimno a na południu zimno(ledwie kilkanascie stopni).Bardzo zła informacja dla studentów ,którzy chcieliby skorzystać jeszcze z kąpieliska w Łodzi jest teraz zaledwie 13 stopni:(((
  ~Storms1313 /2011-09-16 11:46
 • Aura w Pażdzierniku
  Ten miesiąc powinien być przyjemnym miesiącem ponieważ mają się pojawić dni z temperaturą ponad 25 stopni.Wszystko wskazuje na to że jak bedzie tak ciepło w paźdźierniku to we Wszystkich Swiętych może dojść do spływu mroźnego powietrza z pólnocy a niż ze Skandynawi może spowodować gigantyczne śnieżyce a pokrywa snieżna może przekroczyć 1 metra śniegu(szczególnie na południu Rzeszów,Kraków,Katowice itp).Trzymam kciuki żeby się tak stało bo trzeba kiedyś ponownie pojeźdźić na nartach:))
  ~Storms1313 /2011-09-16 11:37

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...