Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -2°C 5°C 0°C Deszcz przechodzący w śnieg
zwiń
Informacje
 • Magiczny świat zwierząt. Samogłowy, humbaki i rekiny dziwolągi gośćmi TVN Meteo

  19-12-2011 15:50 Tydzień niezwykłych filmów dokumentalnych
  Magiczny świat zwierząt. Samogłowy, humbaki i rekiny dziwolągi gośćmi TVN Meteo

  Magiczny świat zwierząt

  TVN Meteo

  TVN Meteo zaprasza do oglądania filmów dokumentalnych, które przybliżą nam miejsca na Ziemi o jakich nam się nie śniło. Staniemy się gośćmi rekinów, humbaków i orek. Podejrzymy życie mikroorganizmów i bez wysiłku przespacerujemy się upalną Doliną Śmierci.

  Dla wygody naszych widzów, TVN Meteo przygotowało szczegółową ramówkę filmów w najbliższym tygodniu. Wszystkie, oczywiście, na antenie TVN Meteo. Zapraszamy!

  Godzina

  Poniedziałek

  19.12

  Wtorek

  20.12

  Środa

  21.12

  Czwartek

  22.12

  Piątek

  23.12

  Sobota

  24.12

  Niedziela

  25.12

  10:55

   

   

   

   

   

   

  Baca z Ochodzitej

  15:55

   

   

   

   

   

   

  Wielkie oceaniczne przygody seria 2 odc. 7

  17:55

  Wielkie oceaniczne przygody seria 1, odc. 10

  Życie w piekle 3

  Życie w piekle 1

  Życie w piekle 2

  Życie w piekle 3

  Wielkie oceaniczne przygody seria 2 odc. 7

   

  18:55

   

   

   

   

   

   

  Wielkie oceaniczne przygody seria 2 odc. 8

  19:55

  Życie w piekle 1

  Życie w piekle 4

   

   

   

   

   

  21:55

   

   

   

   

   

  Wielkie oceaniczne przygody seria 2 odc. 8

  Dolina śmierci

  22:55

  Życie w piekle 2

  Wielkie oceaniczne przygody seria 2 odc. 1

  Wielkie oceaniczne przygody seria 2 odc. 3

  Wielkie oceaniczne przygody seria 2 odc. 5

  Wielkie oceaniczne przygody seria 2, odc. 6

   

   

  23:30

   

   

   

   

   

  Życie w piekle 4

  Baca z Ochodzitej

  Zapowiada się pełen niezwykłych dokumentów tydzień. Oto, co w nich znajdziecie:

  Życie w piekle odcinek 1 – przetrwać w soli i kwasie.

  Niektóre organizmy zwane ekstremofilami rozwijają się w środowiskach wybitnie niesprzyjających życiu. Jeszcze trzydzieści lat temu naukowcy myśleli, że niektóre miejsca na Ziemi, podobnie jak odległe planety, są pozbawione wszelkich form życia. Okazuje się, że istnieją organizmy, które są w stanie żyć w bardzo kwaśnej wodzie o poziomie PH zbliżonym do kwasu siarkowego. Występują w niej sól i toksyczne pierwiastki takie, jak arsen, kadm czy nikiel. Autorzy filmu wraz z naukowcami udadzą się na cztery krańce planety, by zbadać prawdziwe piekła na Ziemi.

  Życie w piekle 2 – przetrwać w wysokich temperaturach.

  W kalifornijskiej Dolinie Śmierci temperatura gleby może sięgać 93 stopni. Okazuje się jednak, że wiele organizmów doskonale radzi sobie w tak gorącym i bogatym w toksyczne substancje środowisku.

  Na Saharze żyje mrówka zwana królową pustyni. Mieszka w tej części Sahary, gdzie roczna suma opadów nie przekracza 15mm. W tak gorącym i suchym środowisku zwierzęta muszą przystosować się do trudnych warunków.

  Życie w piekle 3 – przetrwać w niskich temperaturach

  W zimnych środowiskach niepodzielnie rządzą mikroorganizmy, które tworzą podstawę wrażliwego ekosystemu zagrożonego globalnym ociepleniem. Ich mechanizmy przystosowawcze wciąż fascynują naukowców. W TVN Meteo pójdziemy śladami życia do najzimniejszych zakątków Ziemi - na Szpicbergen, Grenlandię i Antarktydę.

  Życie w piekle 4 – przetrwać w ciemnościach

  W związku z życiem w ciemności, niektóre mikroorganizmy mają całkowicie białą skórę, inne są ślepe. Naukowcy chcąc zgłębić kolejne sekrety ewolucji. W tym odcinku będziemy mogli uczestniczyć w obserwacjach, jak mikroorganizmy dają sobie radę z niewielką ilością tlenu, pokarmu i światła. Podążymy śladami życia do najciemniejszych zakątków na Ziemi.

  Wielkie oceaniczne przygody - sezon pierwszy, odc. 10

  Monty Halls udał się do Bimini - łańcucha wysp znajdujących się około osiemdziesięciu kilometrów na wschód od Miami na Florydzie. Jako że, Bimini to wyspy na skraju prądu zatokowego to, co sekundę mija je około sto miliardów litrów wody! W nurcie pływają żarłacze żółte i delfiny. To właśnie tu najłatwiej je spotkać.

  Wielkie oceaniczne przygody - sezon drugi, odc. 1

  W tym odcinku Monty Halls kontynuuje swoją podróż po świecie w poszukiwaniu niezwykłych morskich zwierząt. W odcinku otwierającym drugą serię udaje się na spotkanie z kałamarnicą olbrzymią, która obrosła legendą jako kraken, czyli potężny potwór z oceanów, zdolny zaatakować statek, zatopić i pożreć jego załogę. Czy kałamarnica olbrzymia, która osiąga osiemnaście metrów długości to rzeczywiście legendarny kraken?

  Wielkie oceaniczne przygody - sezon drugi, odc. 2

  U wybrzeży Anglii co roku wypoczywają tłumy turystów. Spędzają czas na beztroskim leniuchowaniu na plaży,  buszowaniu po sklepach i objadaniu się w knajpkach, nie zdając sobie sprawy, że nieopodal w wodzie, żyje nieproszony gość... Lokalne gazety donoszą o pojawieniu się żarłacza białego - rekina ludojada.

  Wielkie oceaniczne przygody - sezon drugi, odc. 3

  Bohaterem tego odcinka będzie długopłetwiec, znany wszystkim, jako humbak. To gatunek walenia z podrzędu fiszbinowców. Zaliczany jest do największych i najcięższych stworzeń zamieszkujących naszą planetę. Dorosłe osobniki osiągają nawet siedemnaście metrów długości ważąc czterdzieści pięć ton.

  Wielkie oceaniczne przygody - sezon drugi, odc. 4

  Monty Halls przebył pół świata po to, by móc zaprosić nas na spotkanie ze zwierzęciem, które człowiek "opisał" już ponad tysiąc lat temu. Współczesna nauka nie wie o nim zbyt dużo. W tym odcinku poznamy bliżej największą kostnoszkieletowa rybę na świecie - Samogłowa. Osiąga trzy metry długości, cztery metry wysokości i waży około dwóch ton.

  Wielkie oceaniczne przygody - sezon drugi, odc. 5

  Tym razem dzięki TVN Meteo przeniesiemy się na wyspę Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej, by spotkać orkę, zwaną niegdyś wielorybem mordercą. Orki to dobrze znani mieszkańcy oceanów. Osiemnastowieczni hiszpańscy marynarze nazwali orkę "morderca wielorybów" bo orki zabijały większe wieloryby. Anglicy błędnie przetłumaczyli tą nazwę jako "wieloryb morderca". A jakie są naprawdę?

  Wielkie oceaniczne przygody - sezon drugi, odc. 6

  W tym odcinku Monty Halls postanawił popływać z legendarnym zwierzęciem, zwanym rekinem dziwolągiem. W tym celu udał się na Filipiny. Patrząc na ciało ciało zwierzęcia łatwo zrozumieć dlaczego przylgnęła do niego taka nazwa. Jego ogon jest niemal tak długi jak ciało. To kosogon, rzadko spotykane na naszej planecie stworzenie.

  Wielkie oceaniczne przygody - sezon drugi, odc. 7

  W wschodnich wybrzeży Kanady, gdzie temperatura spa do 1 st. C, można natknąć się na wieloryby oraz zwierzęta zwane kanarkami oceanów - białuchy. Białuchy, podobnie jak białe myszy i ludzie albinosi, mają cechę dziedziczną, przejawiającą się niezdolnością do wytwarzania ciemnego barwnika, melaniny.

  Wielkie oceaniczne przygody - sezon drugi, odc. 8

  W ostatnim odcinku serii, Monty Halls udaje się na spotkanie z delfinami. Ludzkie społeczności zamieszkaujące od wieków tereny nadbrzeżne tworzą na ich temat liczne legendy. Kryje się w nich ziarno prawdy. Delfinom rzeczywiście zdarza się ratować tonących ludzi, a nawet przeganiać atakujące ich rekiny.

  U wybrzeży Brazylii podróżnik będzie nurkował z delfinami długoszczękimi - niezwykłymi akrobatami. Podczas jednego skoku potrafią się obrócić nawet siedem razy.

  Dolina Śmierci

  Nazwa doliny wywołuje dreszcze i powoduje gęsią skórkę. Nie bez powodu. To najbardziej suche miejsce Ameryki i jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi. W 1913 roku tempertura przekroczyła tam 56 st. C. Jak na razie to niepobity rekord ciepła dla Ameryki Północnej. Jest nieprzyjazna dla przyjednych, ale dla swoich mieszkańców bywa bardzo łaskawa.

  Baca z Ochodzitej

  Film wyprodukowany przez Marka Chodaka dla TVN Meteo. Opowiada o codziennym życiu w bacówce, wypasaniu owiec, produkcji sera i zmaganiach z brakiem wody wysoko w górach. • Straciłem zaufanie
  Uwielbiałem oglądać filmy przyrodnicze w TVN meteo. Bardzo byłem zadowolony z pojawienia się znakomitej serii Wielkie oceaniczne przygody znanego mi Monty Halls`a. Duża ilość odcinków obu serii uniemożliwiała praktycznie rozpoznanie, który odcinek, oglądany już czy nie, będzie nadawany. Na szczęście pojawiły się tygodniowe plany emisji. No i co z tego? Według powyższej listy w środę, czwartek i piątek o 19 55 nie ma zaplanowanych emisji, więc wczoraj nie włączyłem TVN meteo przed 20-tą i dzisiaj zresztą też. Jakie było moje zdziwienie, gdy dziś o 20 25 przełączyłem na TVN meteo, by zobaczyć prognozę pogody i zobaczyłem lecącego ducha w postaci odcinka serii Wielkie oceaniczne przygody. Według wiadomości z dotychczasowych Waszych opisów ustaliłem, że był to 4 odcinek II serii. Domyślam, śię, że wczoraj o tej porze był odcinek 2. Niestety obu jeszcze nie obejrzałem do tej pory. Ciężko będzie Wam odzyskać moje zaufanie panowie.
  meteoaries /2011-12-22 21:08
 • Wspaniale!
  Uwielbiam filmy w Meteo!
  ~Meteo /2011-12-19 18:11

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie na skraju niżu Zehra znad Zatoki Ryskie...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...