Informacje
 • Potoki na ulicach, błyskawice na niebie. Spadł i grad

  04-05-2012 21:52 Piorun uderzył w maszt radiowo-telewizyjny w Skierniewicach
  Potoki na ulicach, błyskawice na niebie. Spadł i grad

  Burza w Twardogórze

  fot. Kontakt Meteo/Kontakt 24

  Gwałtowna ulewa przeszła w piątek po południu nad Kielcami - ulice zamieniły się strumyki. Nad pozostałymi częściami Polski przechodził burzowy front atmosferyczny - na niebie szalały pioruny. W Skierniewicach spadł grad. Zobacz podsumowanie szalonej pogody 4 maja na zdjęciach czujnych Reporterów 24.

  "Po wczorajszej ulewie, dziś przyszedł czas na kolejną. Jej skutki najbardziej widoczne były na rondzie w centrum Kielc" - napisał Reporter 24 Pawel_Olszacki.

  "Po raz kolejny przepływająca przez Kielce rzeczka przybrała po swe kresy. Wszystko zaczęło się od małego deszczyku, który po krótkiej chwili przerodził się w istną ulewę" - dodał Reporter 24.

  Tak opisywali gwałtowną ulewę internauci. Według nich trwała ona 20 minut i to wystarczyło, by niektóre ulice miasta zamieniły się w gigantyczne kałuże.

  O ULEWIE W KIELCACH CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE 24

  Pioruny tańczyły na niebie

  Innym skutkiem przejścia na Polską burzowego frontu atmosferycznego były wysyp burz. Strefa wilgoci przesuwała się z zachodu na wschód kraju. Grzmiało rano, po południu i wieczorem.

  Kiedy front dotarł na wschód Polski, komórki burzowe zaczęły tracić na intensywności. Przez cały ten czas nasi Reporterzy 24 nadsyłali nam zdjęcia, na których uwiecznili grzmoty na niebie oraz ciężkie, groźne, burzowe chmury.

  Grad?

  Jakby atrakcji było mało, po południu w Skierniewicach spadł grad. Reporter 24 napisał, że padało o godz. 17.40. I na dowód zjawiska przesłał nam fotografie. "O średnicy 2 cm" - opisywał bryły lodu.

  Będzie padać

  Burzowo będzie także w sobotę i niedzielę. Oprócz tego w ostatnie dni długiego majowego weekendu możemy się spodziewać spadku temperatury. W niedzielę nad samym morzem termometry mają wskazać nie więcej niż 7 st. C.

  CZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ PROGNOZĘ POGODY NA WEEKEND

 • Skierniewice
  w Skierniewicach nie padał żaden grad, tutaj deszczu nie widziano od tygodnia.
  ~Skierniewiczanin /2012-05-05 23:22

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

"Czy śnieg naprawdę jest taki ważny w czasie Świąt?" - skomentował ktoś prognozę...