Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 18°C 19°C 8°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • W nawałnicach ucierpiało 360 tys. osób. 37 nie żyje

  12-05-2012 13:13 Zatrważający bilans burz na północnym zachodzie Chin

  Gigantyczne nawałnice przechodzą od czwartku nad północnym zachodem Chin. Za ich sprawą ucierpiało jak dotąd prawie 360 tys., a zginęło 37 osób. Na pomoc poszkodowanym władze wysłały prawie 3 tys. przedstawicieli różnych służb.

  Bilans burz przechodzących od czwartku na terenie powiatu Minxian w prowincji Gansu, podczas których z nieba spadają kule gradowe wielkości piłek golfowych, jest zatrważający.

  W ciągu niespełna dwóch dni życie straciło 37 osób, hospitalizowanych zostało 40, a zaginęło - 19. Łącznie na skutek trudnych warunków atmosferycznych jak dotąd ucierpiało prawie 360 tys. osób, z których aż 30 tys. było zmuszonych do opuszczenia swoich domów - podają lokalne władze.

  Ponadto aż siedem tysięcy hektarów pół uprawnych zostało kompletnie zalanych przez deszcz, którego miejscami spadło nawet 70 litrów na metr kwadratowy.

  Tysiące na ratunek

  Na pomoc poszkodowanym wyruszyło 2,8 tys. przedstawicieli najróżniejszych służb oddelegowanych przez dziewięć chińskich ministerstw. Żołnierze, strażacy i wolontariusze Czerwonego Krzyża muszą przebijać się przez zwały błota i stojąca wodę, żeby dostarczyć ofiarom kataklizmu wodę, jedzenie, koce i płaszcze.

  Trudno do niedzieli

  Chińskie władze przeznaczyły dwa miliony jenów (ok. 318 tys. dolarów) na naprawę zniszczeń, przede wszystkim uszkodzonych linii energetycznych, zawalonych domów i szkół. Suma ta zapewne wzrośnie, ponieważ chińscy meteorolodzy przewidują, że pogoda na północnym zachodzie kraju nie poprawi się co najmniej do niedzieli.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...