Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 18°C 19°C 8°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Dzisiaj pogodnie, ale dokuczy chłód

  14-05-2012 06:27 Prognoza pogody TVN Meteo na poniedziałek

  Noc będzie pogodna, ale chłodna

  Kontakt Meteo/mirki2

  Pogodne niebo i żadnego deszczu - to dobre wiadomości pogodowe na poniedziałek. Gorsze są takie, że mimo dużej ilości słońca, temperatury nie będą wysokie.

  W poniedziałek niebo nad całym krajem będzie pogodne, a synoptycy nie prognozują deszczu. Możemy liczyć na sporo słońca, bo nawet jeśli się zachmurzy, to na krótko. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z północnego wschodu.

  Najwyżej 19 st. C

  Nieco mniej przyjemne będą temperatury - nigdzie nie przekroczą 20 st. C. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku - tam termometry pokażą 19 st. C. W zachodnich województwach będzie 18 st. C, w centrum 17 st. C, a na południu, południowym wschodzie i Mazurach po 16 st. C. Najniższe wartości, 15 st. C., wystąpią na północy i północnym wschodzie.

  Przeważy odczucie chłodu

  Poniedziałkowa aura będzie dość przyjazna - słoneczna i sucha. W północnej i środkowej części kraju poziom wilgotności powietrza wyniesie 40-50 proc. Nieco wyższy będzie na południu.

  Mniej zadowalające będą dość niskie temperatury. Sprawią, że na północy, wschodzie, w centrum i na południowym wschodzie będziemy odczuwać chłód. Tylko mieszkańcom południowego zachodu wartości sięgające 19 st. C zapewnią komfort termiczny.

  Warunki biometeo będą w całym kraju neutralne - to znaczy, ze pogoda nie będzie wpływać ani źle, ani dobrze na nasze samopoczucie. Ciśnienie wyniesie 1010 hPa i będzie stabilne.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...