Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 18°C 19°C 8°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Małe bociany wykluły się online

  14-05-2012 16:25 Internauci z 200 krajów świata czekają na kolejne młode
  Małe bociany wykluły się online

  Na wyklucie czeka dwoje małych

  www.bociany.ec.pl

  Trzy bocianiątka wykluły się w miniony weekend w "internetowym" gnieździe bocianiej pary z wielkopolskich Przygodzic. Niebawem na świat przyjdzie jeszcze dwoje piskląt. Na ich narodziny online czekają widzowie z 200 krajów, m.in. z Nepalu, Wietnamu i USA.

  Pierwsze jaja bociany, które od siedmiu lat na stronie www.bociany.ec.pl podglądają internauci, złożyły na Wielkanoc, następne - kilka dni później.

  - Zgodnie z bocianimi zwyczajami, przy składaniu wszystkich jaj asystował samiec - mówi Paweł Dolata z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

  Czy wyklują się wszystkie?

  W ubiegłym roku parze, która żyje w największym w Polsce Parku Krajobrazowym "Dolina Baryczy", po raz pierwszy w historii gniazda, udało się wychować wszystkie z pięciu młodych.

  - Wkrótce okaże się, czy z pozostałych dwóch tegorocznych jaj wylęgną się pisklęta. Nie wiadomo też, czy rodzicom uda się odchować wszystkie młode - informuje Dolata.

  Mają widzów z Belize

  Gwiazdami Internetu wielkopolskie bociany są od 2006 roku. Transmisje z ich gniazda, jak dotąd, obejrzało - według różnych szacunków - od 2 do 5 milionów widzów z 200 krajów. Niektórzy z nich pochodzili z tak odległych miejsc jak USA, Chiny, Brazylia, Panama, Aruba, Belize, Kajmany, Nepal,  Belize, Boliwia, Laos, Wietnam czy Australia.Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...