Informacje
 • Żeglarze będą niezadowoleni. Miejscami deszcz

  14-05-2012 20:08 Prognoza pogody dla żeglarzy na wtorek

  Pogoda na postawienie żagli nie najlepsza

  sxc.hu

  Wtorek nie będzie sprawiedliwy dla żeglarzy pływających na Warmii i Mazurach. W południowej, wschodniej i środkowej części regionu będzie padać deszcz, natomiast na zachodzie powinno być słonecznie. Temperatura powietrza wyniesie maksymalnie 16 st. C, a wody 17 st. C.

  We wtorek najprzyjemniejsze żeglowanie zapowiada się na jeziorach w okolicy Olsztyna. Synoptycy zapowiadają tam słoneczny dzień z temperaturą maksymalną 16 st. C. Powieje ze wschodu z prędkością 10 km/h.

  Dalej na wschód, w Sztynorcie na północy Wielkich Jezior, również będzie pogodnie, ale chłodniej, z temperaturą 14 st. C. Natomiast w okolicy Kętrzyna i Mrągowa przelotnie popada. Porywy wiatru wyniosą  11-12 km/h.

  W Gołdapi będzie jeszcze chłodniej, bo tylko 13 st. C. Cieplejsza będzie woda, której temperatura sięgnie 15 st. C. Niestety zarówno w Gołdapi, jak i niedalekim Węgorzewie synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu, więc na pewno przyda się kurtka od deszczu.

  W okolicy Augustowa też będzie padać. Temperatura wody przewyższy temperaturę powietrza i wyniesie 16 st. C. Powieje ze wschodu z prędkością 11 km/h.

  Deszcz nie oszczędzi także Giżycka, Ełku i Olecka. Temperatura w regionie wyniesie od 15 do 17 st. C. Maksymalne porywy wiatru osiągną 14 km/h.

  Na południu Wielkich Jezior Mazurskich, czyli w Mikołajkach, Rucianem-Nidzie  i Piszu, będzie umiarkowanie ciepło, z temperaturą powietrza od 15 do 17 st. C i temperaturą wody 17 st. C. Wiatr osiągnie maksymalnie 14 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Austrii przemieści się nad Niemcy, a strefa opad...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...