Informacje
 • Mrągowo sprzeda Dziki Zachód

  16-05-2012 07:31 Władze Mrągowa prywatyzują miasteczko westernowe Mrongoville
  Mrągowo sprzeda Dziki Zachód

  Saloon i całe miasteczko westernowe do sprzedania

  Shutterstock

  Mrongoville, westernowe miasteczko w woj. warmińsko-mazurskim, trafi w prywatne ręce. Jego właściciel, gmina Mrągowo, sprzedaje ponad 51 proc. udziałów. Samorząd złożył ofertę i czeka na zainteresowane nią firmy.

  Na powierzchni 3 hektarów Mrongoville znajdują się m.in.: dworzec, amfiteatr, posterunek szeryfa i więzienie, ratusz, saloon, poczta, wioska indiańska oraz domki traperów. Westernowe miasteczko proponuje turystom m.in. park rozrywki z pokazami kaskaderskimi, rodeo i jazdy konnej.

  Miasteczko zostało oddane do użytku w 2008 roku, a jego budowa, która kosztowała 8 mln zł, została dofinansowana z unijnych pieniędzy w wysokości 4,5 mln zł.

  Dziki Zachód z działalnością gospodarczą

  Według władz miasta inwestor będzie musiał zachować dotychczasowy charakter działalności, czyli prowadzić ofertę miasteczka westernowego dla turystów. Samorząd chce, by inwestor zaproponował poszerzenie oferty rozrywkowo-turystycznej na terenie Mrongoville i wybudował nowe obiekty, które przyciągną turystów.

  A każdego roku Mrongoville odwiedza od 40 tys. do 60 tys. turystów. Najwięcej zjeżdza w czasie wakacji, zwłaszcza podczas Pikniku Country, który odbywa się każdego roku w lipcu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Sarena przemieści się nad Rumunię. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...