Informacje
 • Sporo słońca na powitanie szkoły

  03-09-2012 07:00 Prognoza pogody na poniedziałek

  W większości kraju dopisze dziś słońce

  fot. Shutterstock, film: TVN Meteo

  Pogodny i słoneczny - taki będzie pierwszy dzień szkoły w większości miejsc w Polsce. Uczniowie z Wybrzeża oraz południa i południowego wschodu kraju idąc na rozpoczęcie roku szkolnego, powinni zabrać parasole, bo może ich złapać przelotny deszcz. Niepotrzebne będą za to kurtki, bo temperatury będą raczej wakacyjne.

  W poniedziałek dobrą pogodę zapewni nam wpływ wyżu. Dzięki niemu dominować będzie pogodne niebo i słońce. W niektórych miejscach może jednak pokropić. Synoptycy zapowiadają słaby, przelotny deszcz na południu i południowym wschodzie oraz na Pomorzu.

  Będzie ciepło, zwłaszcza w południowej Polsce. Termometry pokażą 27 st. C na Podkarpaciu, 26 st. C w Małopolsce, 25 st. C w pasie od Lubelszczyzny po Dolny Śląsk i na Ziemi Łódzkiej. 24 st. C odnotuje Mazowsze, a 23 st. C Wielkopolska. Do najchłodniejszych regionów będą należały Podlasie, Suwalszczyzna, Warmia i Mazury (22 st. C) oraz Pomorze (20-21 st. C).

  Biomet niezbyt sprzyjający

  Takie temperatury zapewnią w większości regionów odczucie komfortu termicznego, a na południu i południowym wschodzie ciepła. Biomet nie będzie tak korzystny. Na północy, wschodzie, południowym wschodzie i południu kraju pogoda będzie niekorzystnie wpływać na samopoczucie. Na pozostałych obszarach warunki biometeo będą neutralne.

  Ze względu na przelotne opady najwyższa wilgotność powietrza, powyżej 80 proc., utrzyma się na północnych i wschodnich krańcach Polski. Będzie się obniżać w kierunku centrum kraju, gdzie wyniesie mniej niż 60 proc.

 • Kraków zamglony
  i zimny
  ~veronisia /2012-09-03 09:23
 • oj szkola
  jak szkoda, słonko swieci, cieplo..
  ~fde /2012-09-03 09:03
 • Bytom pochmurny
  Tak jak w tytule, Bytom pochmurny. Ciężkie ołowiane chmury i lada moment spadnie deszcz :/
  ~Dynio /2012-09-03 08:44

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...