Informacje
 • "Dzieci Isaaca" nie odpuszczają. Mogą zalać Nowy Jork

  04-09-2012 06:40 Możliwe powodzie na Wschodnim Wybrzeżu

  Isaac, który w zeszłym tygodniu pustoszył południową Luizjanę, jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Jego pozostałości jako głęboki ośrodek niskiego ciśnienia mkną w kierunku północno-wschodnim, przynosząc obfite opady deszczu. Grozi to lokalnym podtopieniami i powodziami na Wschodnim Wybrzeżu. W niebezpieczeństwie są m.in. mieszkańcy Nowego Jorku i Bostonu.

  Pozostałości po Isaacu znajdują się aktualnie nad Doliną Ohio, gdzie w najbliższym czasie mają przynieść opady od 2 do nawet 15 l/mkw.

  Niosą ze sobą ogromne pokłady wilgoci, które zmierzając na wschód w stronę nagrzanych mas powietrza, mogą przynieść bardzo intensywne opady i silne burze. Sytuację pogarsza fakt, że żywioł przesuwa się bardzo powoli, co oznacza, że przy opadach rzędu 1 l/mkw. na godzinę może dochodzić do lokalnych podtopień. Rzeki i zbiorniki wodne przy tak dużej ilości deszczu będą szybko wzbierać i występować z brzegów.

  Meteorolodzy wieszczą też prawdopodobieństwo wystąpienia silnych burz. Porywy wiatru towarzyszące wyładowaniom mają być na tyle silne, by zrywać linie energetyczne i powalać drzewa.

  W niebiezpieczeństwie związanym z przechodzeniem niżu są mieszkańcy wielkiej aglomeracji Wschodniego Wybrzeża, w tym m.in.: Atlanty, Charlotte, Nowego Jorku, Bostonu i miast północno-wschodniej Nowej Anglii.

  Historia Isaaca

  Do wybrzeży USA Isaac dotarł 30 sierpnia jako huragan pierwszej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Kilka dni później został zdegradowany do kategorii burzy i depresji tropikalnej, podczas przechodzenia nad stanem Missouri.

  W wyniku jego uderzenia zalane zostały obrzeża Nowego Orleanu. Woda sięgała kilku metrów i konieczna była ewakuacja kilku tysięcy osób. Na szczęście nie zanotowano przypadków śmiertelnych.

  Według wstęnych szacunków Isaac może oznaczać dla amerykańskiej gospodarki straty 2,5 miliarda dolarów

  CZYTAJ RAPORT TVNMETEO.PL NA TEMAT ISAACA

 • ~TarHell
  A po co osiedlać się na trasie przejścia trąby powietrznej?
  ~QQ2 /2012-09-04 14:46
 • Niech ich zaleje w cholere
  po co osiedlaja sie na terenach powodziowych?
  ~TarHell /2012-09-04 07:33
 • albo albo
  albo pozostałości mkną albo żywioł przesuwa się bardzo powoli.
  ~jaa /2012-09-04 07:10

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...