Informacje
 • Leslie powoli sunie przez Atlantyk. Niebawem stanie się huraganem

  04-09-2012 11:11 Na jego trasie znajdują się m.in. Bermudy i Kanada
  Leslie powoli sunie przez Atlantyk. Niebawem stanie się huraganem

  Leslie porusza się powoli

  NOAA

  Nad Bermudy i nad Kanadę nadciąga huragan Leslie. Zanim tam jednak trafi, będący jeszcze - jak podkreślają meteorolodzy - powolną burzą tropikalną, żywioł popsuje pogodę m.in. w Portoryko.

  Leslie to powolna burza tropikalna, która uformowała się w czwartek 30 sierpnia na Atlantyku. Aktualnie przebywa i w najbliższym czasie będzie przebywać pomiędzy tzw. Wyspami Podwietrznymi a Bermudami. W tym czasie przyczyni się do znacznego pogorszenia pogody w Portoryko, na Haiti i na Bahamach.

  Huragan nad Bermudami

  Kiedy Leslie zdecyduje się na wznowienie swojej leniwej wędrówki, powędruje na północ - wprost na Bermudy. Jak prognozują meteorolodzy serwisu accuweather.com, pogoda na tym terytorium zależnym Wielkiej Brytanii na Oceanie Atlantyckim pogorszy się w piątek, kiedy Leslie znajdzie się około 320 km od wybrzeża. Ponieważ warunki panujące na Atlantyku sprzyjają temu, żeby burza powoli przybierała na sile, Leslie ma szansę być wtedy huraganem 1. lub 2. kategorii.

  Nad sam ląd Leslie ma nadciągnąć w sobotę.

  Potem do Kanady

  Kiedy Leslie opuści Bermudy, powędruje nad kanadyjską prowincję Nowa Szkocja, a także nad kanadyjską wyspę u wschodnich wybrzeży Ameryki Północnej - Nową Fundlandię. Podczas wizyty, do której ma dojść na początku tygodnia, Leslie nadal będzie huraganem.

  Amerykanów oszczędzi

  Meteorolodzy zakładają, że Leslie oszczędzi południowo-wschodnią część USA oraz stany Środkowoatlantyckie, m.in. Nowy Jork, Maryland i Delaware. Pomimo to proszą o ostrożność wszystkich mieszkańców Wschodniego Wybrzeża.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...