Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 18°C 19°C 8°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Malowniczy początek jesieni w Tatrach

  30-09-2012 17:19 Dowód - zdjęcia Reporterki 24
  Malowniczy początek jesieni w Tatrach

  Widok z Kasprowego Wierchu

  Kontakt Meteo/Malgosia

  Na początku jesieni w Tatrach aura była bardzo zróżnicowana, ale dzięki temu góry tylko zyskiwały na malowniczości. Reporterka 24 sfotografowała je w tym czasie, uchwycając i leżący na Kasprowym Wierchu śnieg, i gęste chmury spowijające szczyty, a nawet kozice skubiące trawę na zboczach.

  Na zdjęciach Tatr, jakie na Kontakt Meteo wysłała Reporterka 24 Malgosia, widać, jak różna aura panowała w pierwszych dniach jesieni w najwyższych polskich górach. Nie brakowało i śniegu, i bardzo gęstych chmur zdobiących szczyt Kasprowego Wierchu. Znalazły się i kolorowe, prawdziwie jesienne liście w Dolinie Białego oraz suche już trawy, które na zboczach podskubywały kozice.

  Opady śniegu

  Koniec lata upłynął w Tatrach pod znakiem opadów śniegu. Pojawiły się one w piątek 21 września i przez weekend zdobiły m.in. Kasprowy Wierch. Na zdjęciach @Malgosia widać jeszcze pozostałości białego puchu, które utrzymywały się na tym szczycie do wtorku:

  Bardzo jesienna aura

  Iście jesienną środę internautka spędziła w Dolinie Roztoki i Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Tego dnia "wiał bardzo silny wiatr, który na stawach tworzył duże fale i podrywał krople wody w powietrze. Było to wyraźnie widać nawet obserwując stawy z góry":

  Czwartek - tego właśnie dnia Reporterka 24 wybrała się do Doliny Białego, na Sarnią Skałę i do Doliny Strążyskiej - niczym nie ustępował środzie. Dzień był pochmurny, a jedynym jego kolorowym akcentem były żółte i pomarańczowe liście na drzewach:

  Nad ranem deszcz

  Jak podaje Tatrzański Park Narodowy, od godziny 19.30 w niedzielę 30 września do godz. 19.30 w poniedziałek 1 października, Tatry i Podhale będą znajdować się w płytkiej zatoce niżowej w strefie pofalowanego frontu, początkowo chłodnego, potem ciepłego. Z południa napływać będzie nieco cieplejsza masa powietrza polarno-morskiego.

  Oznacza to, że w nocy zachmurzenie będzie umiarkowane, wzrastające do dużego. Nad ranem z kolei możliwe będą słabe opady deszczu. Miejscami pojawią się też silne zamglenia ograniczające widzialność od 1 km do 3 km. Temperatura minimalna powinna oscylować wokół 5 st. Celsjusza. Słabo powieje.

  W poniedziałek burze

  W ciągu dnia natomiast zachmurzenie będzie duże lub całkowite. Popada, niewykluczone też, że wystąpią burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 st. C, a wiatr w czasie burz silnie powieje. Przy takich warunkach lepiej dwa razy się zastanowić i dobrze przygotować przed wyruszeniem na na górskie szlaki.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...