Informacje
 • "Gra chmur" nad Teheranem

  19-03-2013 13:14 Zobacz zdjęcia z wyprawy na szczyt
  "Gra chmur" nad Teheranem

  Morze chmur widoczne z góry

  Kontakt24/zyghom

  "Czasem chmury pokazują niesamowitą potęgę, czasem grozę, a czasem piękno" - tak opisał swoje zdjęcia z Teheranu @Krzysztof. Zrobił je w trakcie wycieczki na jeden ze szczytów masywu Tochal - Kolakchal Peak. Udowadnia nimi, że zimowe wyprawy w góry dostarczają niezapomnianych widoków.

  Tochal jest masywem górskim w paśmie gór Elburs rozciągającym się przez około 12 km. Na jego zboczu znajduje się wiele wierzchołków, wśród których najczęściej uczęszczanymi są: Tochal Peak (3962 m n.p.m.) oraz Kolakchal Peaks (3351 m n.p.m. i 3330 m n.p.m.).

  "Ze względu na swoje położenie (w granicach miasta Teheran) Tochal jest oczywistym i najczęstszym celem wycieczek turystycznych oraz częściej wspinaczkowych lub survivalowych" - napisał @Krzysztof. Jak dodał, na szczyty można dostać się na dwa sposoby: pieszo lub ułatwiając sobie sprawę - kolejką gondolową.

  To dopiero początek "procesji"

  "Wejście na butach najczęściej rozpoczyna się w miejscu o nazwie Darband - lokalnej nazwie tej części Teheranu. Punkt startowy to około 1800 m n.p.m. Tutaj właśnie zaczynają się 'procesje' pod górę" - opisał początek wędrówki @Krzysztof. Całą wycieczkę udokumentował wraz ze zdjęciami w artykule, który zamieścił w Kontakcie 24.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...