Informacje
 • Pogoda na 16 dni: zima zadomowiła się na dobre

  31-03-2013 17:41 Będą opady, nocne przymrozki i gołoledzie. Ocieplenie dopiero w połowie miesiąca

  Pogoda na 16 dni: łagodna zima

  Shutterstock/TVN Meteo

  Najnowsza prognoza pogoda na 16 dni przynosi gorzką pigułkę do przełknięcia. Rozstania z ciepłymi kurtkami czapkami i szalikami w pierwszej połowie miesiąca nic nie zapowiada. "Najbliższe 13 dni z łagodną zimą" - nie ukrywa synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski.

  Pierwszy tydzień kwietnia zapowiada się dość nieprzyjemnie. Zdominują go chmury i opady różnego rodzaju: śnieg, śnieg z deszczem i sam deszcz. Będzie mokro i ślisko, bo miejscami może się tworzyć gołoledź. Na ocieplenie też nie mamy co liczyć. "W nocy temperatura lekko ujemna, w dzień lekko dodatnia" - zapowiada Artur Chrzanowski.

  Chłodno, mokro, ślisko

  Najchłodniejszym regionem będzie Suwalszczyzna - tam maksymalne temperatury dzienne mają oscylować wokół 0-1 st. C. Najcieplej ma być na południu, głównie na Podkarpaciu. Ta część kraju odnotuje wartości od 3 do 6 st. C - najwyższe we wtorek, czwartek i piątek. Ten tydzień zakończy się chłodnym weekendem - w całym kraju termometry pokażą tylko od -1 do 3-4 st. C.

  Możliwe dzienne przymrozki

  Kolejny tydzień w najchłodniejszych częściach kraju nie przyniesie poprawy w najchłodniejszych regionach kraju - temperatury raczej nie przekroczą tam 1 st. C, może się natomiast zdarzyć dzienny przymrozek. Nieco lepiej będzie w najcieplejszych regionach. Tam w pierwszej części tygodnia temperatury pokażą 6-7 st. C, w kolejnych dniach o stopień mniej.

  Przełamanie w połowie miesiąca?

  Znacznie lepiej w prognozach wygląda kończący pierwsza połowę kwietnia weekend. "Ostatnie trzy dni zapowiadają ocieplenie i być może przejście do klimatów wiosennych - wyjaśnia synoptyk.

  Najwyższe temperatury w kraju mają skoczyć wtedy do 9 st. C w sobotę i 11 st. C w niedzielę. Najchłodniejsze obszary Polski odnotują w tym czasie 2-4 st. C. Na początek trzeciego kwietniowego tygodnia prognozy pogody zapowiadają wartości od 1 do 8 st. C.

 • Tu JAKIES JAJA MAMY GLOBALNE OCIEPLENIE A TU SNIEG
  Podobno Golfstrom zanikl.Wedlug innej wersji przesunal sie o 800km na zachod Stad zimno na wyspach a cieplo na islandii.Tak czy owak brak danych ogolnodostepnych
  zrozumialych dla laika....czy to jakis problem z satelity machnac w podczerwieni kilka fotek i i przez specjaliste zinterpretowac
  a co bedzie jak w lipcu spadnie snieg?
  Czy to ostani gwizdek zeby opuscic kraj i wyjechac na poludnie ?
  ~racjonalista /2013-04-05 00:05
 • zimny kwiecień
  No zadżało sie juz podobne secenariusze tak to juz czasem jest ,że w kwietniu jest zimno i snieżnie,,,, Oby po 10..04 było juz wreszcie Ciepło....
  ~iwan /2013-04-04 08:39
 • Oziębienie
  Ostatnie artykuły klimatologów dowodzą ,że prąd Golfsztrom odsunął sie o jakieś 300 km od zwykle zajmowanego miesjca na północ , nie ma zamiaru zmienić swojego położenia , w zwizku z czym, prąd ogrzewa Arktykę, a nie Europę dlatego mamy taką, a nie inną pogodę.Dlaczego o tym synoptycy nie mówią????????????? Cały czas tylko słychac jakieś niekontrolowane brednie i przypuszczenia..... Koszmar....
  ~meteo123 /2013-04-02 11:15
 • gdzie jest ocieplenie klimatu
  Żądamy ocieplenia klimatu nie takiego jak nam wmawiaja urzędnicy z Brukseli. WIĘCEJ CO2 to ciellejsza wiosna
  ~kri123 /2013-04-01 21:16
 • TVN
  Żadko kiedy sprawdza się pogoda w TVN a potem mówią sprawdzalność 94%
  ~ABG /2013-04-01 20:56

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...