Informacje
 • Tragedia w tunelu pośrodku Oceanu Indyjskiego

  01-04-2013 16:16 Śmiercionośne powodzie na Mauritiusie

  Co najmniej 10 ludzi zginęło w nagłych powodziach na Mauritiusie, wyspiarskim państwie w zachodniej części Oceanu Indyjskiego - poinformowały miejscowe władze. Przyczyną tragedii były ulewne i gwałtowne deszcze.

  Większość ofiar zginęła w sobotę w tunelu łączącym biznesowo-handlową dzielnicę stolicy Port Louis z pozostałymi częściami miasta. - Szybki strumień wody przyniósł tragiczne ofiary i spowodował poważne zniszczenie - powiedział premier Navinchandra Ramgoolam, który ogłosił poniedziałek dniem żałoby.

  Powodzie wywołały także chaos na ulicach. Jak podał miejscowy dziennik "L'Express de Maurice", centrum miasta sparaliżowały korki.

  W dwie godziny tyle, co w pół miesiąca

  Opady deszczu, jakie nawiedziły Mauritius, były niezwykle gwałtowne i intensywne. Jak poinformowały włądze, w ciągu dwóch godzin spadło 152 l deszczu na metr kwadratowy. Według meteorologów to tyle deszczu, co zazwyczaj w ciągu połowy marca.

  - Przewidywaliśmy opady, ale nie tak intensywne i o wiele krótsze - powiedział szef maurytyjskich służb meteorologicznych Balraj Dumputh.

  Ma znowu padać

  To nie koniec kłopotów na wyspie. Synoptycy zapowiedzieli na poniedziałek kolejne opady i możliwe burze. Mogą one wywołać następne powodzie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Quentin przemieści się nad południową Finlandię....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...