Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 0°C 4°C -4°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • W Karkonoszach ogłoszono trzeci stopień zagrożenia lawinowego

  01-04-2013 13:46 Ratownicy odradzają wycieczek w góry

  Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, w Karkonoszach wprowadzono trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Poruszanie się po wyższych partiach gór jest niebezpieczne - ostrzegają ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR.

  Silne opady śniegu dają się we znaki w całym kraju. Nie tylko drogi są nieprzejezdne - w polskich górach coraz więcej szlaków jest niedostępnych.

  W Karkonoszach szlaki są oblodzone i zawiane

  Jak poinformował w poniedziałek dyżurny ratownik Grupy Karkonoskiej GOPR, w Karkonoszach panują bardzo trudne warunki turystyczne. Ratownicy zdecydowanie odradzają turystom wyprawy w góry. Powód jest prosty - wieje silny wiatr, przez co odczuwalna temperatura jest niższa niż faktyczna, a gruba warstwa śniegu grozi osunięciem.

  - Szlaki są zawiane i miejscami oblodzone. Silny wiatr powoduje zawieje śnieżne, które ograniczają widoczność do 30, 40 metrów - powiedział ratownik - W niższych partiach gór jest kilkustopniowy mróz, ale na Śnieżce jest dziś - 11 stopni Celsjusza - dodał.

  W Karkonoszach ogłoszono trzeci stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej rosnącej skali. W trakcie świątecznego weekendu GOPR nie odnotował poważniejszych wypadków w górach.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...