Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: popada, ale front zacznie ustępować

  02-04-2013 06:58 Opady śniegu najdłużej utrzymają się na północnym wschodzie

  Prognoza pogody na dziś: znów przybędzie śniegu

  Fot. PAP/Tomasz Gzell / Film: TVN Meteo

  We wtorek wciąż będzie się nam dawał we znaki śnieżny front, ale ma odsuwać się stopniowo na północny wschód. Dzięki temu zacznie się rozpogadzać na północnym zachodzie, a po południu na przejaśnienia dotrą też na południe i do centrum kraju. Termometry pokażą od 1 do 5 st. C.

  W ciągu dnia będzie padać na północnym wschodzie. Słabe opady śniegu wystapią także w centrum i na południu. Z biegiem godzin front będzie się przemieszczać na Podlasie, więc tam jest szansa na rozpogodzenia i przejaśnienia. Temperatura od 1 st. C w Suwałkach do 5 st. w Rzeszowie.

  Przejaśnienia na zachodzie

  W miejscowościach położonych nad samym morzem termometry wskażą 2 st. C. Maksymalnie 2-3 st. C będą w Wielkopolsce i na Kujawach. Tutaj będzie pogodnie i nie powinno padać.

  Rozpogodzeń spodziewamy się także po południu na Śląsku i Ziemi Łódzkiej. Termometry wskażą od 2 st. w Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Piotrkowie Trybunalskim do maksymalnie 3 st. C w Opolu i Katowicach.

  Najcieplej na Podkarpaciu

  Na północnym wschodzie i w centrum termometry wskażą 2 st. C. Tylko w Suwałkach będzie chłodniej - temperatura wyniesie zaledwie 1 st. C.

  Południowy wschód będzie we wtorek najcieplejszy. W Rzeszowie jest szansa nawet na 5 st. C. Trochę chłodniej ma być w Krakowie (4 st. C), Lublinie (3 st. C) i Kielcach (2 st. C). Tutaj o poranku można spodziewać się opadów śniegu z deszczem, ale po południu powinno się przejaśnić.

  SPRAWDŹ PROGNOZĘ DŁUGOTERMINOWĄ

  Prognoza pogody dla meteopatów

  Na południowym-wschodzie, gdzie prognozowane są wyższe temperatury, temperaturę będziemy odbierać jako chłodną. Na pozostałym obszarze kraju, gdzie odczucie zimna będzie potęgował wiejący z północnego-wschodu wiatr, będzie nam zimno.

  Na samopoczucie będzie wpływać też wilgotność powietrza, która na północnym-wschodzie przekroczy wartość 90 proc. Najmniejsza wilgotność powietrza na zachodzie kraju (70 proc.). Przez to warunki biometeo niekorzystne w większości regionów. Pogoda nie będzie wpływać na samopoczucie jedynie na północnym-zachodzie kraju, gdzie już w nocy zacznie się wypogadzać.

  Prognoza pogody dla regionów

  Pogoda Warszawa

  Okresami opady śniegu. Po południu przejaśnienia. Temperatura maksymalna: 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. Ciśnienie po południu: 1004 hPa i rośnie.

  Pogoda Poznań

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu: 1005 hPa i rośnie.

  Pogoda Trójmiasto

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 2 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu: 1016 hPa i rośnie.

  Pogoda Wrocław

  Okresami opady śniegu. Po południu przejaśnienia. Temperatura maksymalna: 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu: 998 hPa i rośnie.

  Pogoda Kraków

  Okresami opady deszczu ze śniegiem. Po południu przejaśnienia. Temperatura maksymalna: 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu: 986 hPa i rośnie.

 • @Zygmunt MASZ CAŁKOWITĄ RACJĘ!
  Ale lepsza heca będzie jak jeszcze te trzy pory roku które nam zostały też dadzą nogi za pas i pójdą w długą to co znam zostanie? SZUBIENICA :)
  ~MXK /2013-04-02 12:35
 • sam się skończyłeś.
  Poczytaj sobie co to jest globalne ocieplenie i jego skutki. Nic się nie skończyło.
  ~Ocieplenie /2013-04-02 11:40
 • front
  już dzisiejszego wieczoru do Polski wkroczy front z intensywnymi opadami śniegu !!!najmocniej ma sypać na południu i południowym wschodzie tak pokazują radary
  ~tomek /2013-04-02 11:19
 • @Caa
  Jaka Łódź? Istnieje w ogóle takie miasto? Przecież w każdej prognozie pogody mówią już, że Warszawa to centralna Polska.
  ~candyman /2013-04-02 11:09
 • ty mietek to jesteś na prawdę nienormalny
  obserwuję twoje wpisy i widzę, że powinieneś brać psychotropy, bo fantazja i urojenia są coraz bardziej nasilone...
  ~ufizzi /2013-04-02 10:59

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Quentin przemieści się nad południową Finlandię....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...