Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: dosypie śniegu, może powiać

  03-04-2013 06:46 Tylko na Pomorzu dzień będzie pogodny

  Prognoza pogody na dziś: znów dosypie śniegu

  Fot: PAP/Leszek Szymański / Film: TVN Meteo

  Intensywne opady śniegu i dość silny wiatr powodujący zawieje - taka pogoda zdominuje w środę prawie całą Polskę. Strefa opadów nie dotrze tylko na Pomorze i Wybrzeże, gdzie przez cały dzień powinno być pogodnie. Termometry pokażą od 0 do 4 st. C.

  W środę nad centrum kraju nadciągnie z południa front atmosferyczny niosący obfite opady śniegu. W ciągu dnia strefa opadów nie dotrze tylko do Wybrzeża. Tam przez całą środę powinno być pogodnie.

  Na pozostałym obszarze kraju będzie pochmurno z opadami śniegu i śniegu z deszczem. Wiejący z prędkością 60km/h wiatr będzie powodował zawieje śnieżne.

  Pogodna tylko północ

  W Polsce północno-zachodniej termometry wskażą od 1 st. C w Kaliszu do 4 st. C w Szczecinie, Toruniu i Łebie. Na Żuławach i Warmii pogoda powinna dopisywać przez cały dzień, ale będzie zimno. Na Podlasiu i Mazowszu w drugiej połowie dnia pojawią się opady śniegu, a w Siedlcach śniegu z deszczem. Temperatura od 2 st. w Warszawie do 3 st. w Elblągu i Białymstoku.

  Na Śląsku i Ziemi Łódzkiej będzie intensywnie śnieżyć, będzie też chłodniej, bo od 0 st. C w Bielsku-Białej i Katowicach do maksymalnie 2 st. C w Piotrkowie Trybunalskim. Trochę cieplej będzie w Polsce południowo-wschodniej. W Rzeszowie i Sanoku termometry wskażą nawet 4 st. C. ale opady utrzymają sie przez całą środę.

  Prognoza pogody dla meteopatów

  Subiektywne odczucie temperatury obniży wysoka wilgotność powietrza i silny wiatr. Na północnym zachodzie i południowym wschodzie będzie nam chłodno, na pozostałym obszarze kraju - zimno. Wilgotność powietrza na terenie całego kraju wyniesie powyżej 80 proc, a na południowym wschodzie nawet ponad 90 proc.

  Wszystko to sprawi, że biomet na przeważającej części kraju będzie niekorzystny. Jedynie na wybrzeżu i części Pomorza, gdzie nie dotrze w środę niż Fery, pogoda nie będzie wpływać na samopoczucie.

  Prognoza pogody dla regionów

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie duże i opady śniegu, przejściowo dość intensywne do ok. 5cm. Temperatura maksymalna: 2˚C. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny do 50 km/h, powodujący zawieje śnieżne, znacznie ograniczające widzialność. Ciśnienie w Warszawie około południa: 1005 hPa, wolno spada.

  Pogoda Trójmiasto

  Pogodnie, wieczorem więcej chmur. Temperatura maksymalna: 2 st. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie w południe: 1022 hPa, waha się.             

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami śniegu. Temperatura maksymalna: 3˚C. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny do 50 km/h, powodujący zawieje śnieżne, znacznie ograniczające widzialność. Ciśnienie około południa: 1007 hPa, wolno spada.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie duże i opady śniegu, przejściowo dość intensywne do ok. 5cm. Temperatura maksymalna: 1˚C. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny do 50 km/h., powodujący zawieje śnieżne, znacznie ograniczające widzialność. Ciśnienie około południa: 1000 hPa, wolno spada.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie duże i opady śniegu, przejściowo dość intensywne do ok. 10cm, możliwe przejściowo opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna: 1˚C. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny do 50 km/h, powodujący zawieje śnieżne, znacznie ograniczające widzialność. Ciśnienie około południa: 982 hPa, wolno spada.

 • zima
  pada śnieg
  ~senior /2013-04-03 14:37
 • zimno też w USA
  Marzec 2012 średnia temperatura na Chicago było 53,5 stopni, lub 15,6 stopni powyżej normy. W tym roku, średnia temperatura wynosiła zaledwie 32,6 stopni lub 5,3 stopni F poniżej normy. 32 stopnie F to 0 st. C.
  ~metek /2013-04-03 14:01
 • to ja jeszcze pobiegam na nartach
  to ja jeszcze pobiegam na nartach > Biegówki - Lepsza Strona Zimy
  ~wojtas /2013-04-03 13:06
 • gosc
  mamy piekna ladna zime na calej wojewudztwie bedzie zima na calej wojewudztwie bedzie padac intensywne opady sniegu przygruntowne minusowe przymroski do konca tygodnia kwietnia na dolnym slasku bedzie zima intensywne opady sniegu przygruntowne minusowe przymroski do konca kwietnia na gurnym slasku bedzie padac intensywne opady sniegu przygruntowne minusowe przymroski do konca kwietnia na opolszczyznie bedzie zima bedzie padac snieg intensywne opady sniegu przygruntowne minusowe przymroski do konca kwietnia na calej wojewudztwie wiatry slabe juz na dolnym slasku wiatry slabe juz na gurnym slasku wiatry slabe juz i na opolszczyznie tez wiatry slabe juz mamy piekna ladna zime prawdziwa zime wszedzie sypie.
  ~gosc /2013-04-03 13:02
 • ~ obserwator
  byle do 10 kwietnia! :) 8 już ma się ocieplać. A z tymi śniezycami to lekko przesadzili!
  ~olav /2013-04-03 11:58

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...