Informacje
 • Rodzeństwo jaguarów obchodziło urodziny. Dostały krwisty tort

  28-04-2013 13:44 W ciągu roku z 900-gramowych maluchów stały się pokaźnymi kotami

  Kiedy się urodziły, ważyły niecały kilogram. Teraz są już pokaźnymi dzikimi kotami. Mowa o jaguarach z zoo w kalifornijskim San Diego, które w piątek obchodziły swoje pierwsze urodziny. Jednym z prezentów dla jubilatów był krwisty tort.

  W piątek dwa jaguary z zogrodu zoologicznego w San Diego obchodziły swoje pierwsze urodziny. Na tę okazję przygotowano dla nich specjalny tort - składał się z krwi, wody i kawałków wołowego serca. Ci, którzy zdecydowali się w piątek na wizytę w zoo, byli świadkami zabawy rodzeństwa, które trochę ze sobą rywalizowało na oczach matki Nindiri.

  Znacznie urosły

  Zwierzęta, które w chwili narodzin ważyły niecały kilogram, znacznie urosły. Maderas, samiczka, waży już ponad 30 kg. Kiedy zupełnie dorośnie, będzie ważyła około 40 kg. Tikal, jej brat, osiągnął wagę 38,6 kg. W przyszłości przekroczy ona 60 kg.

  Gatunek zagrożony wyginięciem

  Jaguary to największe koty na półkuli północnej, a także trzecie pod względem wilekości koty na świecie. Ten gatunek jest jednak zagrożony wyginięciem. Przede wszystkim dlatego, że zabija się go dla cętkowanego futra. Nie bez znaczenia jest też fakt, że jaguary tracą swoje środowisko naturalne. W miejscach, które zamieszkują, swoje domy budują ludzie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Najbliższe dni przyniosą nam wyjątkowo wysoką jak na grudzień temperaturę. Na te...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

"Czy śnieg naprawdę jest taki ważny w czasie Świąt?" - skomentował ktoś prognozę...