Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 0°C 6°C 1°C Przelotne opady śniegu
zwiń
Informacje
 • "Synoptycy za czyjąś głupotę przepraszać nie mogą"

  05-05-2013 10:23 Blog meteorolog Arlety Unton-Pyziołek

  Nagranie z 23 kwietnia, o którym wspomina "Fakt"

  TVN24

  W niedzielę dowiedziałam się o artykule zamieszczonym w "Fakcie" pod tytułem: "Majówkowe kłamstwo. Co mówiła Omenaa o pogodzie?"

  "Miało być tak pięknie. 30 stopni, krótki rękawek i grill za miastem. A co nas spotkało? Deszcz, niskie ciśnienie i szarzyzna. Krótko mówiąc: majówka do bani! Kto jest temu winien? Kto nas przeprosi?" - pisano.

  Też jestem rozczarowana pogodą, ale według prognoz nie miało być pięknie, a zmiennie. Nikt nie obiecywał lata. 30 st. Celsjusza było na południowym wschodzie kraju - zgodnie z prognozami. Stąd zresztą grad i gwałtowne burze w tym rejonie. Ostrzeżenia też były.

  Dwa tygodnie przed majówką sama mówiłam w TVN24, że wariant ciepły na majówkę to wersja optymistyczna, a sprawdzalność tego ciepłego wariantu wynosi 50 proc. Kto winien jest majówce do bani - Pan Bóg, że nie spełnił naszych oczekiwań?

  "Zacieraliśmy ręce, słysząc jeszcze kilka dni temu prognozy pogody. No nareszcie będzie ciepło! - myśleliśmy. - W środę, pierwszego maja, nawet do 30 stopni - obwieszczała znana pogodynka Omenaa Mensah. I co? 1 maja, owszem, było ok. 30 stopni, ale tylko w niektórych miejscach na południu Polski. Reszta kraju czuje się oszukana! A już szczególnie ci, którzy niesieni optymizmem zakupili nowe kostiumy kąpielowe i ruszyli z rodzinami nad morze" - pisano dalej.

  O tym, że będzie gorąco na południowym wschodzie mówiliśmy - sama dużo wcześniej zrobiłam mapę schematyczną tego, jak będzie, na której wyznaczyłam trzy strefy odczuwalnej temperatury i wyraźnie podkreśliłam, że nad morzem będzie zimno, z odczuwalną temperaturą nawet 5 st. C. Jeśli ktoś kupił kostium i liczył na kąpiel w Bałtyku, to jest niespełna rozumu, a synoptycy za czyjąś głupotę przepraszać nie mogą.

  Na prezentowanej powyżej grafice (nie podano w "Fakcie" z jakiego dnia pochodziła) wyraźnie widać, że 1 maja temperatura maksymalna ma wynieść od 13 do 30 st. C. Więc gdzieś musiało być zimno, gdzieś musiało być tych 13 st. C w najcieplejszym momencie dnia. Ale niewielu słucha uważnie prognoz.

 • Baca sika pod wiatr i mówi,że dysc pado
  Szanowan pani powyżej widać jak miał być. W TVN tak was zaćmiło,że naet jak lało w weekend majowy to zubiliewicz mówił,ze właśnie świeci słońce. DZIŚ TEŻ BURZY NIE BYŁO. Ala najwwżniejsze ,że macie 100% sprwadzalnośc pogody a bez kozery powiem 500% .
  ~adam /2013-05-18 22:12
 • Droga pani, dam pani dobrą radę
  Mniej obrażania się, nazywania innych głupimi i spinania pośladów, bo jak internety to wyczują - będą z pani łacha ciągnąć non stop i czujnie czekać na okazję do tego.
  ~greg /2013-05-08 08:25
 • Oj tam oj tam
  Wszyscy się obrażają na pogodę
  Miało być 30 stopni no i było
  W piątek 10, w sobotę 10 i w niedzielę 10 - no to ile to razem jest.
  A Omenaa - fajna dziewczyna i tyle
  ~Piotr /2013-05-06 15:23
 • SPRAWDZAĆ POGODĘ CO GODZINĘ !?
  w piątek przed 20-ą mówili, że w Katowicach słońce i 16 stopni. Otwieram oko w sobotę i o zgrozo leje......ręce opadają :-(
  ~andzia /2013-05-06 13:24
 • Nasze społeczeństwo jest durne!
  Trzeba wiedzieć, że prognozy pogody śledzic należy codziennie, gdyż tendencja może ulec zmianie. Tak było tez przed majówką. Z gorących prognoz wycofywali sie stopniowo. A ludzie i tak prognoz nie rozumieją i słysza to co chcą.
  ~meteoros /2013-05-06 08:36

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zarówno pod koniec stycznia, jak i na początku lutego do Polski nadal będzie nap...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem słabego klina wysokiego ciśnienia....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...