Informacje
 • Ulice jak rwące rzeki, ofiary i wielka ewakuacja

  18-07-2013 12:18 Chiny: Straty sięgają setek milionów

  Cztery osoby nie żyją, a 20 tysięcy osób zostało bez dachu nad głową, z zalanymi i uszkodzonymi domami. Powódź spustoszyła okręg Yunxian w prowincji Hubei w centralnej części Chin.

  Ogromna powódź, która nawiedziła okręg, zniszczyła dorobek życia tysięcy jego mieszkańców. W wielu miejscach poziom wody wynosił ponad dwa metry.

  Straty w milionach

  Powódź wywołała ulewa, jaka rozpoczęła się w środę wieczorem, około godziny 21.00 lokalnego czasu. Ulice szybko zamieniły się w rwące potoki. Budynki były zalane średnio do 1-szego piętra, tak samo jak zaparkowane samochody.

  Dobra organizacja

  Dzięki sprawnej ewakuacji liczba ofiar była minimalna w stosunku do ogromu katastrofy. Według służb zginęły tylko cztery osoby. Urzędnicy poinformowali, że zniszczeniu uległo 172 budynków i blisko 1200 hektarów użytków rolnych. Szacuje się, że straty wyniosły około 120 milionów juanów.

  Gdy nurt wody się uspokoił, strażacy na bieżąco rozpoczęli oczyszczać studzienki, zapewniając drożność i usprawniając odpływ wody.

 • dinozaury to wytwor ludzkiej wyobrazni
  A co Bog moze zrobic na glupia urbanistyke.
  To nie Bog, to samounicestwienie.
  ~Zuzia /2013-07-18 18:32
 • Bozia
  Dinozaury istniały na Ziemi przez blisko 165 MLN lat. Dlaczego zatem w tym czasie bóg nie dał im zdolności i rozumu, aby mogły budować kościoły i modlić się do niego? Dlaczego bóg pojawił się dopiero wówczas, gdy człowiek zaczął świadomie odbierać swoje otoczenie i samego siebie? Czyżby bóg był tylko wytworem ludzkiej wyobraźnie, pomagającym w prosty sposób uporać się z trudnymi pytaniami, na które w danym momencie ludzkich dziejów nie było odpowiedzi?
  ~wojna /2013-07-18 15:54

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...