Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 16°C 18°C 10°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Chciała zobaczyć wydry, natknęła się na 12-metrowego walenia

  26-08-2013 19:26 Wieloryb wynurzył się tuż obok kobiety w kajaku

  Mrożące krew w żyłach chwile przeżyła w zeszłym tygodniu pewna Amerykanka, która wybrała się na wycieczkę kajakiem po zatoce Monterey. Kobieta chciała zobaczyć wydry, a natknęła się na ogromnego humbaka.

  W ubiegły weekend Karen Hatch wybrała się na wycieczkę wraz z biologiem i fotografem Giancarlo Thomaem. Kobieta wypożyczyła kajak i płynęła wodami Zatoki Monterey w kierunku Elkhorn Slough - popularnego miejsca obserwacji wydr, Thomae płynął za nią w łodzi.

  Niesamowite zdjęcie

  W pewnym momencie z prawej strony kajaka Hatch wynurzył się 12-metrowy humbak. Kobieta szybko zdała sobie sprawę z tego, że zwierze jest tak ogromne, że bez problemu może wyrzucić ją w powietrze, dlatego - jak wyznała po zdarzeniu - czuła się oszołomiona, a jej serce strasznie kołatało.

  Jak się po chwili okazało, potężny waleń wcale nie miał złych zamiarów, a spotkanie dobrze się skończyło. Zwierze wynurzyło się tak, jakby chciało się przywitać, po chwili zanurzyło się z powrotem i odpłynęło dalej.

  Przygotowany na spotkanie

  - Wieloryb wyszedł na powierzchnię obok Karen i trwał tak około dwóch sekund - relacjonuje Thomae. Ten czas jednak w zupełności wystarczył mu na wykonanie - jak to ujął - "zdjęcia życia", był bowiem przygotowany na taką sytuację, ponieważ rejon Zatoki Monterey jest popularnym miejscem migracji tych zwierząt i są tam często spotykane.

 • Niesamowite
  Fajnie jest coś takiego przeżyć, oczywiście jeżeli wychodzi się z tego cało jest to piękne wspomnienie do końca życia. A i jakie szczęście, że udokumentowane!
  ~Olciax /2013-08-27 14:32
 • Mała rybka
  Może chciał ją zjeść, może miała same gnaty i dał sobie spokój. Jakby nie było, po spotkaniu z czymś takim na pewno zabrudzłbym kajak :-) .
  ~europa /2013-08-27 14:05
 • do kubak ik
  a gdzie tam jest napisane ze chciał ją zjesc?
  ~emi /2013-08-27 12:52
 • humbaki
  odkiedy to humbaki zjadają młode kajakarki? a może ten biolog towarzyszący był specjalistą od motyli? co za bzdura ta cała historia
  ~kubakik /2013-08-27 10:51
 • Niesamowite
  Podziwiając zdjęcie (10s filmu) człowiek czuje mrowienie i dreszczyk emocji (co dopiero bohaterka i świadek tego zdarzenia). Zderzenie spokojnej tafli wody, człowieka i wynurzającego się olbrzyma, który rodzi lęk a zarazem fascynację. Podziwiam
  ~Lestat75 /2013-08-27 06:18

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...