Informacje
 • Norwegia: tam wiało z prędkością 160 km/h

  05-12-2013 06:21 Huraganowemu wiatrowi towarzyszyły śnieżyce

  W Norwegii w środę wiało. Najsilniejsze porywy wiatru osiągały prędkość nawet 162 km/h, na Morzu Norweskim od wtorku panował sztorm. Na lądzie wichura i opady mokrego śniegu powodowały problemy na drogach i awarie sieci energetycznych.

  Od wtorku na Morzu Norweskim utrzymywały się sztormowe warunki. W środę rano u w regionie Troms (północno-wschodnie wybrzeże Norwegii) porywy dochodziły do 162 km/h.

  Zamknięte drogi, awarie

  Wichurze towarzyszyły opady - głównie śniegu. Trudne warunki pogodowe powodowały problemy w transporcie i komunikacji. W niektórych miejscach dochodziło do osunięć gruntu. Tylko w regionie Troms zamknięto dla ruchu kilkanaście odcinków dróg. Takich wyłączeń przybywało też w innych miejscach. Wstrzymywane były też lokalne połączenia promowe i lotnicze.

  Nocne burze z opadami śniegu spowodowały też problemy z zasilaniem. Mokry śnieg osadzał się na liniach energetycznych, powodując ich uszkodzenia. Rano bez prądu było 10 tys. gospodarstw w okolicach miast Tromso, Karlsoy i Lyngen.

  SPRAWDŹ, KIEDY BĘDZIE WIAŁO W POLSCE

 • Norwegia oczami świerzaka - Norwegia1.pl
  Norwegia oczami świerzaka - Norwegia1.pl
  ~tztztztz /2013-12-08 15:36
 • praca
  Witajcie, mieszkam na Sommaroy. Tu wialo ostro! Poza tym poszukuje pracy. Norweskiego niestety jeszcze nie znam :-/ Prosze o pomoc.
  ~Mike /2013-12-05 18:20
 • o nie
  a jak coś zniszczy
  ~kapsel19 /2013-12-05 16:38
 • Gdzie?
  Moze by tak podac bardziej precyzyjnie bo Norwegia jest dluga i jest zasadnicza roznica miedzy pogoda w np Kristiansand a Tromsø.Wczoraj w Drammen bylo slicze slonce przez caly dzien i lekki wiaterek.Teraz o 8.15 jest +2, zero opadow i widocznosc jak dzwon.Wiec moze byc tak zamiast roztaczac katastroficzne wizje podac konkretniej.
  ~Andrzej /2013-12-05 08:15
 • jakie 5 h?
  Fajnie by było. Noc polarna trwa od końca listopada do połowy stycznia w okloicach Tromsø. Zamiast dnia, robi się taak szarawo na 2-3 h a tak to noc Panie noc... A co do Orkanu to w Midt-Troms już spokój jest...
  ~pabij /2013-12-05 00:52

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...