Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 20°C 17°C 9°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Atlantyckie niże, a za nimi armia frontów. Wyżowy spokój Europy odejdzie w zapomnienie

  12-12-2013 08:10 Prognoza pogody "Meteo News"

  Wyż zapewni spokojną pogodę w większości Europy

  PAP/EPA

  W czwartek w większości krajów utrzyma się wpływ układu wyżowego, zapewniający co najmniej pogodną, a na południu wręcz słoneczną aurę. Szykuje się jednak pogorszenie pogody. Z zachodu nadciąga układ połączonych frontów atmosferycznych związanych z atlantyckimi niżami. Sprowadzą one chmury i opady, a ich pierwszymi "ofiarami" padną Wyspy Brytyjskie i Norwegia.

  W większości kontynentu niezła pogodę zapewni wyż znajdujący się nad Półwyspem Bałkańskim. - Przynosi w wielu miejscach sporo słońca - informuje prezenter TVN Meteo Maciej Dolega. Zaświeci ono m.in. na Półwyspie Apenińskim, Bałkanach oraz w krajach środkowo-zachodniej Europy.

  Połączone fronty

  Jednak pogodę na kontynencie może wkrótce zmienić nasilający się wpływ dwóch niżów. Jeden z nich znajduje się nad Atlantykiem, w pobliżu zachodnich obszarów Wysp Brytyjskich, a drugi nad Półwyspem Skandynawskim. - One, połączone ze sobą frontami atmosferycznymi, przyniosą z kolei w wielu regionach chmury i opady: deszczu, śniegu lub deszczu ze śniegiem, a nawet marznącego deszczu, który powoduje gołoledź - zapowiada Dolega.

  Ten rozległy układ związanych z niżami frontów zbliża się z zachodu do Półwyspu Iberyjskiego i zachodnich wybrzeży Europy. Na tych obszarach będzie pochmurno z przejaśnieniami, ale padać jeszcze nie powinno. Wcześniej popsuje się pogoda na Wyspach Brytyjskich, głównie w ich północno-zachodniej części. Pogorszy się też aura w Norwegii - tam przydadzą się parasole.

  Popada też na wschodzie

  Popada również we wschodniej Polsce oraz na Łotwie, Litwie i Białorusi. Tu jednak za opady odpowiada wpływ innego niżu, odchodzącego już w głąb Rosji. Spowoduje on także opady śniegu w Moskwie oraz deszczu ze śniegiem w Turcji.

  Oglądaj pełne wydanie "Meteo News"

 • ???
  Stary też tam będzie?
  ~aBcD /2013-12-12 12:35
 • b
  ani nie umiecie ocenić pogody
  ~ctr /2013-12-12 09:01

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...