Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 9°C 20°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Synoptyk ostrzega przed mgłami. Zapowiada też, że będzie pochmurno i deszczowo

  14-12-2013 18:17 Sytuacja pogodowa do soboty 21 grudnia nie przedstawia się najlepiej

  Mgły o poranku wpiszą się w krajobraz w najbliższych dniach

  Fot.: Kontakt Meteo / Casimirus, Film: TVN24

  Najbliższe dni upłyną pod znakiem mgieł i zamgleń, które będą występować głownie o poranku. Lokalnie będą na tyle gęste, że ograniczą widzialność do 200 metrów. Synoptyk Arleta Unton-Pyziołek prognozuje również, że w przyszłym tygodniu dni będą pochmurne i ponure. Nie wykluczają także opadów deszczu. Miejscami ma się jednak przejaśniać i wypogadzać.

  Niedziela

  Niedziela rozpocznie się pochmurnym i mglistym porankiem (mgły lokalnie ograniczą widzialność od 200 do 800 metrów), a opady marznącego deszczu będą powodować gołoledź. Padać nie będzie na południu i na południowym wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze spodziewamy się deszczu, na północy i na północnym wschodzie - deszczu ze śniegiem.

  Poniedziałek

  O poranku na wschodzie kraju osadzą się mgły ograniczające widzialność do nawet 200 metrów, poza tym będzie pochmurno. W miarę upływu godzin przejaśni się jednak i wypogodzi. Na Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim synoptycy prognozują opady słabego deszczu.

  Wtorek

  Tylko na Pomorzu będzie we wtorek pochmurno. Może padać tam deszcz. Na pozostałym obszarze kraju będzie się wypogadzać. W całej Polsce o poranku mogą wystąpić mgły - lokalnie gęste, ograniczające widzialność do 200-800 metrów.

  Środa

  Poranek będzie pochmurny i mglisty (widzialność ograniczona do 200-800 metrów), ale za to w ciągu dnia rozpogodzenia i przejaśnienia wystąpią w centrum i na południu kraju. Na północy Polski będzie padać mżawka i słaby deszcz.

  Czwartek

  W czwartek na południowym wschodzie kraju będzie pogodnie, na pozostałym obszarze Polski  - pochmurno i deszczowo. Będzie silniej wiać, w porywach do 60 km/h.

  Piątek

  W piątek w całym kraju przelotnie popada deszcz ze śniegiem. Na północy synoptycy prognozują silniejszy wiatr, osiągający prędkość nawet 60 km/h.

  Sobota

  Tego dnia trudne warunki pogodowe będą panowały na północy Polski. Będzie padać deszcz i nasili się wiatr. Będzie w porywach osiągał nawet 70 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...