Informacje
 • Pogoda na pięć dni: deszcz nas nie opuści. W weekend dołączą burze

  17-06-2014 08:05 Specjalna prognoza Meteo News dla Polski

  Deszczowe chmury nas nie opuszczą, a ponadto w piątek zagrzmi

  Fot.: Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Nadchodzące dni nie będą pogodne i słoneczne. Codziennie w kilku regionach będą występować przelotne opady deszczu za sprawą przemieszczającej się nad Polską płytkiej zatoki niżowej, związanej z niżem Frederike z pogranicza Rosji i Finlandii. Temperatury na rozsądnym i łatwym do zniesienia poziomie utrzymają się dzięki obecności polarnego powietrza.

  We wtorek 17 czerwca zachmurzenie w Polsce będzie umiarkowane, jednak parasole nie przydadzą się tylko na Pomorzu. W pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu, zaś w górach niewykluczone są wyładowania atmosferyczne.

  Termometry wskażą od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C w centrum Polski. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie temperatura wzrośnie do 24 st. C.

  Deszcz lokalnie i przelotnie

  Umiarkowane zachmurzenie utrzyma się także w środę 18 czerwca. Przelotne opady deszczu wystąpią jednak tylko na północnym wschodzie Polski, a także w rejonie Zatoki Gdańskiej. Utrzyma się temperatura na poziomie od 17 st. C na Podlasiu do 20 st. C w centrum i 24 st. C Dolnym Śląsku.

  Deszcz meteorolodzy prognozują także na czwartek 19 czerwca, ale tylko w obrębie województw na zachodzie i północy Polski. W pozostałych regionach będzie pogodnie i utrzyma się temperatura około 24 st. C do 25 st. C na Podkarpaciu. Tylko na wybrzeżu będzie nieco chłodniej - termometry wskażą 19 st. C i może silnie wiać.

  Będzie grzmiało

  W piątek 20 czerwca tylko na południowym zachodzie Polski utrzyma się pogodna aura. W pozostałych województwach będzie przelotnie padał deszcz. Na północy kraju ponadto niejednokrotnie zagrzmi - w trakcie burz spadnie do 10 l/mkw., a wiatr osiągnie 50-60 km/h i 80 km/h na wybrzeżu. Nie będzie to ciepły dzień - termometry wskażą od 16 st. C na Podlasiu i 20 st. C w centrum do 22 st. C na Podkarpaciu.

  Meteorolodzy prognozują, że w sobotę 21 czerwca pogoda będzie bardzo podobna. Deszcz nie pojawi się na południu Polski, ale w pozostałych regionach - jak najbardziej. Na północnym wschodzie natomiast spodziewane są burze, w trakcie których spadnie do 10 l/mkw. Utrzyma się temperatura od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Podkarpaciu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...