Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszcze na terenie niemal całego kraju

  17-06-2014 06:44 Termometry wskażą od 16 st. C w Suwałkach do 24 st. C we Wrocławiu

  Niebo we wtorek będzie zachmurzone i spadnie do 5 l/mkw deszczu

  Kontakt 24 / Casimirus

  W ciągu dnia jedynie na na północnym zachodzie, gdzie biomet będzie neutralny, utrzyma się pogodna aura. W pozostałych województwach spodziewane są opady przelotnego deszczu i niekorzystne warunki biometeorologiczne. We wtorek termometry wskażą 16-17 st. C na północnym wschodzie do 23-24 st. C na południu Polski.

  Siedemnasty dzień czerwca będzie na ogół pochmurny i mokry - na większość kraju spadnie do 5 l./mkw deszczu.

  Prognozowane opady będą miały charakter przelotny - co jakiś czas słońce będzie wychylało się zza chmur. Sucho będzie tylko na północnym zachodzie Polski, w okolicy Trójmiasta i Szczecina.

  Chłodny wpływ

  We wtorek tylko mieszkańcom województw północno-wschodnich będzie chłodno. W Suwałkach termometry wskażą 16 st. C, a w Olsztynie 17 st. C. Chłód odczują także mieszkańcy Trójmiasta i Białegostoku (18 st. C) oraz Warszawy (19 st. C).

  Z kolei w województwach bliżej zachodniej i południowej granicy utrzyma się temperatura od około 20-22 st. C do 23 st. C w Rzeszowie i Krakowie do 24 st. c we Wrocławiu.

  - Za niższą względem pozostałych regionów temperaturę odpowiedzialne będzie napływające z północy chłodne i wilgotne powietrze polarne - wyjaśnia synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

   

  Warunki biometeo

  We wtorek tylko mieszkańcy północnego wschodu zamiast komfortu termicznego odczują chłód.

  Wilgotność powietrza w ciągu dnia sięgnie 60 proc. na północnym zachodzie, gdzie utrzyma się neutralny biomet.

  Z kolei w pozostałych regionach za sprawą przelotnych opadów rzędu 1-5 l/mkw. wzrośnie do około 70 proc. Meteopaci ponadto mogą odczuwać dyskomfort, powodowany niekorzystnymi warunkami biometeorologicznymi.

  Prognoza dla regionów

  Pogoda w WARSZAWIE

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Niewielkie przelotne opady deszczu. Temp. maks. 19 st.

  C. Wiatr północny, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1004 hPa, lekko rośnie.

  Pogoda w TRÓJMIEŚCIE

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr północny, umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie: 1019 hPa, wolno rośnie.

  Pogoda w POZNANIU

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 21 st. C. Wiatr północny, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1007 hPa, lekko rośnie.

  Pogoda w WROCŁAWIU

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 24 st. C. Wiatr północny, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1003 hPa, lekko rośnie.

  Pogoda w KRAKOWIE

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 23 st. C. Wiatr północny, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 988 hPa, dość stabilne.

 • debile
  gdzie tren deszcz w warszawie
  ~Terrorist /2014-06-17 19:41
 • Tęsknię
  za mokrą zimą z deszczem ze śniegiem i błotem pośniegowym, gdy szaro, pochmurno i wieje przenikliwie zimny, porywisty wiatr i nie ma tej obrzydliwej zieleni!
  ~zenek /2014-06-17 09:44
 • północ
  Niech ten koleś z "Poranka" przestanie mówić, że na północy jest chłód. Jak na wybrzeżu jest 18 stopni to jest naprawdę ciepło Pajacu !
  ~winter_is_coming /2014-06-17 08:44
 • biometeo niekorzystne?
  niby dlaczego? bo dla tvn meteo wszystko inne niż 40 stopni i susza to tragedia? od kilku dni jest idealna pogoda i niech taka zostanie, bez upału do jesieńi
  ~karol /2014-06-17 07:57
 • Co z tymi opadami????
  Co drugi dzień pokazują u mnie na Podkarpaciu deszcz, a co najmniej raz w tygodniu wydają ostrzeżenia przed ulewami i burzami na Podkarpaciu. Prawda taka ze u mnie w okolicach Sanoka i przyległymi powiatami nie spadła kropla deszczu bądz wyłacznie tylko pokropiło. A w mojej gminie od dziaij zaczęli reglamentować wodę... Zeby było smeiszneij na dzisiaj znów zapowiadają deszcze a od rana świeci słońce.
  ~Marek /2014-06-17 07:28

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...