Informacje
 • W Egipcie ponad 40 stopni, dużo znośniej jest na Kanarach

  17-06-2014 19:13 W Egipcie oraz w Indiach prognozowany jest gorący dzień

  Upały w Afryce zachęca do plażowania

  Fot.: Shutterstock, film: TVN Meteo

  Egipt, Ameryka Środkowa. To miejsca, w których będzie wyjątkowo upalnie. Turyści, którzy wolą niższe wartości na termometrach, powinni wybierać np. Wyspy Kanaryjskie.

  Jeśli chodzi o Wyspy Kanaryjskie to turyści mogą się spodziewać pogodnego dnia. Temperatura na Gran Canarii wyniesie 23 st. C, a na Teneryfie 24 st. C. Woda będzie niewiele chłodniejsza od powietrza (21 st. C). Na Maderze będzie chłodniej, słupek rtęci osiągnie 21 kresek.

  W Portugalii prognozowane jest bezchmurne niebo i wysoka temperatura. Odnotujemy od 25 st. C na południu kraju do 27-28 na północy. Woda zniechęcająca do plażowania, w Porto jej temperatura wyniesie 14 st. C.

  Burzowo w Hiszpanii, Francji i Chorwacji

  Hiszpania ciepła, ale burzowa. Najwięcej słońca prognozowane jest w Walencji 27 st. C, jednakże tam może błyskać. Najniższa temperatura zostanie odnotowana w Barcelonie.

  Na całej linii Lazurowego Wybrzeża może zagrzmieć. Najcieplej będzie na zachodzie, termometry  wskażą tam 27 st. C. Najchłodniej ma być w pasie od Marsylii do Nicei. Woda okaże się niesprzyjająca kąpielom, jej temperatura wyniesie zaledwie od 14 do 15 st. C.

  Na północy Włoch również prognozowane są burze, słupek rtęci osiągnie od 21 st. C w Rimini do 28 st. C w Caligari. Temperatura wody w Wenecji wyniesie 12 st. C, a na Sycylii 17.

  Po drugiej stronie Adriatyku turyści będą mogli narzekać na pogodę. Na całym pasie wybrzeża synoptycy spodziewają się intensywnych burz. Słupek rtęci wskaże od 21 st. C w Rijece do 26 st. w Dubrowniku.

  Upały w Turcji

  Od 28 st. C do 32 odnotują termometry na greckich wyspach. Niebo spowite pojedynczymi chmurami da wytchnienie podczas gorącego dnia.  Woda nie będzie zachęcająca do pływania, bo jej temperatura wyniesie od 15 st. C w Salonikach do 18 na Rodos.

  Podobna pogoda co w Grecji prognozowana jest na Cyprze. Jednakże tu kąpiele będą przyjemniejsze dla ciała (19 st. C).

  W Turcji wzdłuż całego wybrzeża przewidywane jest bezchmurne niebo oraz wysokie temperatury dochodzące do 33 st. C.

  Wysokie temperatury

  W Egipcie będzie upalnie. Termometry wskażą 41 st. C w Sharm el Sheikh, 40 st. C w Tabie i 38 st. C w Hurgadzie.

  W Tunezji zastanie turystów deszczowa, ale ciepła aura. Prognozowana temperatura wyniesie od 26 do 27 st. C.

  Marokańskie plaże będą oblężone przez plażowiczów. Czeka ich tam bardzo słoneczny dzień. Słupek rtęci będzie oscylować między 24 st.C na południu kraju do 27 st. C na północy. Woda będzie ciepła, jej temperatura wyniesie 18 st. C.

  Temperatura w Indiach osiągnie 38 st.C

  Burze nawiedzą Amerykę Środkową, jednakże będzie tam gorąco. Słupek rtęci będzie się wahać od 31 st w Cancun do 33 st. C w Acapulco. Na Malediwach synoptycy także spodziewają się upalnego i burzowego dnia. Temperatura wyniesie około 31 st. C. W Indiach natomiast termometr wskaże od 30 st w Colombo do 38 st. C w Madrasie.

  Na Bali turystów również przywita upał, poza tym niebo okaże się bezchmurne, a temperatura wody sprzyjać będzie kąpielom. W Indonezji będzie deszczowo i burzowo. Termometry wskażą od 31 st. C w Dżakarcie do 34 w Medan.

 • Prognoza pogody w ciepłych krajach
  Uf.... jak u nich gorąco.
  A ja siedzę sobie w kufajce , bo jak ją zdejmę liże mnie zimmo po plecach..br..
  ~Ada /2014-06-18 17:41

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...