Informacje
 • To nie będzie łatwy tydzień. Spodziewamy się burz z wiatrem do 90 km/h

  06-09-2014 17:46 Utrudnienia pogodowe w najbliższych siedmiu dniach

  Silne wiatry będą doskwierać Polakom

  Shutterstock

  W najbliższych dniach mieszkańcy naszego kraju muszą się liczyć z burzami, którym towarzyszyć będą silnie porywy wiatru. Do niedzieli 14 września wiele regionów kraju znajdzie się chociaż na jeden dzień pod chmurami deszczowymi.

  W niedzielę mieszkańcy Polski zachodniej i południowej muszą się liczyć z utrudnieniami pogodowymi. Na tym obszarze prognozuje się burze z opadami do 20 l/mkw. oraz z silnymi porywami wiatru, dochodzącymi do 90 km/h. W tym rejonie możliwy jest również przelotny deszcz.

  Wiatr do 90 km/h

  W poniedziałek od zachodu nad wiele regionów Polski nadciągną chmury niosące przelotne opady deszczu i burze, podczas których deszczu może spaść do 20 l/mkw. Największym utrudnieniem okaże się porywisty wiatr, dochodzący do 90 km/k.

  We wtorek i środę wiatr osiągnie do 80 km/h

  We wtorek synoptycy prognozują przelotne opady deszczu w prawie wszystkich regionach kraju. Mieszkańcy wschodnich województw Polski powinni się liczyć z burzami, którym towarzyszyć będzie bardzo silny wiatr, w porywach osiągahjący do 80 km/h. W środę synoptycy prognozują przelotne opady deszczu do 10 l/mkw, oraz burze podczas których zawieje do 80 km/h.

  Burzowy wschód Polski

  Intensywnych opadów deszczu mogą spodziewać się mieszkańcy wschodnich i południowo-wschodnich części kraju. Na tym obszarze deszczu może spaść do 30 l/mkw. Na Podkarpaciu oraz na Pomorzu może zagrzmieć, podczas burz porywy wiatru osiągną do 80 km/h. W piątek prognozuje się opady dochodzące do 15 l/mkw. Na wschodzie Polski mogą pojawić się cumulonimbusy, które przyniosą lokalne burze.

  Deszczowa sobota na wschodzie i północy

  W sobotę utrudnień pogodowych mogą spodziewać się ci, którzy przebywają na północy i na wschodzie kraju. Na tym obszarze prognozowany jest deszcz dochodzący do 10 l/mkw.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...