Informacje
 • Burz w Europie będzie niewiele. Grzmieć będzie na Sri Lance, w Indiach i na Sumatrze

  07-09-2014 22:05 Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów na świecie

  Nad częścią europejskich kurortów zagrzmi, ale na ogół będzie pogodnie

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Synoptycy prognozują, że w większości popularnych kurortów Europy utrzyma się aura na ogół pogodna. Miejscami jednak niewykluczone są przelotne opady deszczu i burze - zagrzmi w części Portugalii i na Lazurowym Wybrzeżu. Po drugiej stronie kuli ziemskiej parasole okażą się przydatne zarówno w Zatoce Meksykańskiej, jak i w Indiach, Sri Lance oraz na Malediwach i Sumatrze.

  W poniedziałek turystom wypoczywającym na Teneryfie, gdzie termometry wskażą 27 st. C, przydadzą się parasole z powodu przelotnych opadów deszczu. Natomiast na drugiej wyspie, Gran Canaria, utrzyma się umiarkowane zachmurzenie i temperatura 25 st. C.

  Półwysep ciepła i słońca

  Całkiem pogodnie będzie również na wyspie Madera, gdzie termometry wskażą 23 st. C. Tyle samo wskażą termometry na portugalskim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego w rejonie Viana do Costelo i w Porto, gdzie pojawią się burze. Nieco cieplej będzie w umiarkowanie zachmurzonych Vila Nova de Milfontes i w Faro. Pogodnie będzie także po hiszpańskiej części Półwyspu, gdzie utrzyma się temperatura rzędu 27-31 st. C.

  Lazurowe burze, słoneczny "but"

  Zupełnie inna aura prognozowana jest dla Lazurowego Wybrzeża, gdzie niebo przysłonią burzowe chmury, zaś termometry wskażą 25-27 st. C.

  O wiele słoneczniej i pogodniej będzie w niedalekich Włoszech, gdzie wartości będą oscylowały na poziomie 26-29 st. C. Po drugiej, bałkańskiej stronie Morza Adriatyckiego, gdzie utrzyma się temperatura 24-28 st. C, także będzie słonecznie i pogodnie.

  Ciepło będzie również wszystkim przebywającym w Grecji, zarówno kontynentalnej, jak i wyspiarskiej, gdzie termometry wskażą od 27 do 31 st. C. Tylko na Cyprze, w okolicy miasta Pafos spodziewane są burze.

  Orientalny skwar

  Na brak słońca w poniedziałek nie będą narzekać urlopowicze wygrzewający się na tureckich plażach w temperaturze 28-29 st. C. Gorąco i słonecznie będzie również w Izraelu (30-38 st. C) oraz w Egipcie (30-36 st. C).

  W Tunezji natomiast utrzyma się zachmurzenie i w Monastyrze przelotnie popada. Będzie jednak bardzo ciepło - termometry wskażą 31 st. C. Pogodniej będzie na wybrzeżu Maroka, gdzie utrzyma się temperatura 26-28 st. C.

  Burzowa druga półkula

  Ciemne, deszczowo-burzowe chmury zbiorą się w poniedziałek w regionie Zatoki Meksykańskiej, gdzie utrzyma się temperatura 32 st. C. Grzmieć i padać będzie również w Indiach (35 st. C)  oraz w Sri Lance (29 st. C), podczas gdy na Malediwach (29. st. C) będzie pochmurno, ale sucho. Synoptycy prognozują, że burze pojawią się także w Tajlandii (około 30 st. C) oraz na Sumatrze (29-33 st. C).

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...