Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: do południa słonecznie, potem aura się popsuje

  07-09-2014 06:32 Deszcz spadnie na zachodzie i południu

  Słoneczna aura w wielu regionach naszego kraju

  Zdj: Shutterstock, film: TVN Meteo

  W ciągu dnia strefa opadów i burz zajmie południowe i zachodnie regiony Polski. W pozostałych regionach kraju aura będzie pogodna. Termometry wskażą od 22 st. C do nawet 28 st. C.

  Na początku dnia prognozuje się słoneczną aurę w całym kraju. Po południu chmury zaczną się zbierać na zachodzie i południu Polski, przyniosą one przelotne opady deszczu do 12 l/mkw oraz burze.

  Temperatura w ciągu dnia wyniesie 22 st. C w Suwałkach, 23 st. C w Białymstoku, 24 st. C w Olsztynie, Trójmieście, Lublinie i w Rzeszowie, 25 st. C w Warszawie, Łodzi i w Krakowie, 26 st. C w Katowicach, Gorzowie Wielkopolskim i w Szczecinie, 27 st. C w Zielonej Górze i w Poznaniu do 28 st. C we Wrocławiu.

   

  Warunki biometeo niekorzystne na południu i zachodzie

  Wilgotność powietrza zawaha się od poniżej 50 proc. na obszarach, gdzie prognozuje się słoneczną aurę do ponad 60 proc. na południu i zachodzie Polski.

  W większej części kraju subiektywnym odczuciem temperatury będzie ciepło, jedynie w Polsce północno-wschodniej zapanuje komfort termiczny.

  Korzystne warunki biometeorologiczne będą panowały na północnym wschodzie i częściowo wschodzie, niekorzystne zaś wystąpią w Polsce zachodniej i południowej. W pozostałej części kraju warunki biometeo będą neutralne.

  Prognoza pogody dla pięciu miast

  WARSZAWA

  Słonecznie. Temperatura maksymalna 25 st.C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1002 hPa, lekko spada.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: Gdańsku 1015 hPa, lekko spada.

  POZNAŃ

  Słonecznie. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1002 hPa, lekko spada.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu przejściowo wzrastające do dużego, możliwy przelotny deszcz oraz burza. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie: 998 hPa, lekko spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...