Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 10°C 17°C 8°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: na termometrach nawet 27 stopni. Popada i miejscami zagrzmi

  08-09-2014 06:15 Biomet wszędzie niekorzystny

  Burze ominą tylko niewielki fragment polskiego nieba

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Nie wszystkim pogoda dopisze. Synoptycy zapowiadają, że niemal w całym kraju mogą pojawiać się przelotne deszcze i burze, a biomet stanie się niekorzystny. Pocieszeniem będą jednak wysokie temperatury. Słupki rtęci sięgną nawet do 27 st. C.

  Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

  W poniedziałek będzie dość ciepło - termometry wskażą od 22-23 st. C na północy Polski do około 24-26 st. C w pozostałych miejscowościach. Najcieplej będzie na południu, w Rzeszowie, gdzie termometry wskażą aż 27 st. C.

  Niestety w ciągu dnia tylko mieszkańcy wschodnich województw i części północno-zachodniej Polski będą zadowoleni z pogody. Nad Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim niebo będzie umiarkowanie zachmurzone. Pogodnie w poniedziałek będzie również w Suwałkach, w Białymstoku, w Warszawie oraz w Lublinie i w Rzeszowie.

  W pozostałych regionach pojawią się przelotne opady i burze. W burzach deszcz będzie intensywniejszy, o natężeniu 10-30 l/mkw., a wiatr w porywach osiągnie prędkość 80 km/h.

  Warunki biometeo

  W poniedziałek w całej Polsce biomet będzie niekorzystny i utrzyma się subiektywne wrażenie ciepła. Meteorolodzy prognozują, że poziom wilgoci w powietrzu będzie oscylował na poziomie od około 80 proc. na obrzeżach kraju do około 90 proc. w centrum Polski.

  Prognoza dla regionów

  TRÓJMIASTO

  Przelotny deszcz i burze (z opadami 10-30 l/mkw). Temp. maks. 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 60-80 km/h, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie: 1013 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Rano pogodnie, potem przelotny deszcz i burze (z opadami 10-30 l/mkw). Temp. maks. 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 60-80 km/h, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie: 985 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz i burze (z opadami 10-30 l/mkw). Temp. maks. 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 60-80 km/h, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie: 1002 hPa, waha się.

  WARSZAWA

  Początkowo słonecznie, w ciągu dnia stopniowy wzrost zachmurzenia. Pod wieczór możliwy przelotny deszcz lub burza (z opadami 10-30 l/mkw). Temp. maks. 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 60-80 km/h, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie: 1000 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz i burze (z opadami 10-30 l/mkw.). Temp. maks. 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 60-80 km/h, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie: 1000 hPa, waha się.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...