Informacje
 • Do weekendu słoneczna aura, w weekend zrobi się już mokro

  17-09-2014 10:15 Specjalna prognoza pogody "Meteo News" na pięć dni dla Polski

  Letnia aura kilka dni przed rozpoczęciem jesieni

  Kontakt Meteo/gosiatomas

  Letnia aura pozostanie w Polsce do piątku. Na weekend prognozowane są przelotne opady w prawie całym kraju. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że deszcz nie wpłynie istotnie na temperaturę.

  Nad Polską znajduje się wyż, który powoduje, że w Polsce panuje słoneczna aura.

  Słoneczna środa

  Słoneczna aura będzie towarzyszyć mieszkańcom naszego kraju we środę. Niewielkie zachmurzenie wystąpi na południu kraju. Tam mogą pojawić się burze.
  Termometry wskażą od 19 st. C w Suwałkach, 20 st. C w Białymstoku, Olsztynie, Trójmieście, Lublinie, 21 st. C w Bydgoszczy, Warszawie, Rzeszowie, 22 st. C w Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, 23 st. C w Zielonej Górze do 24 st. C we Wrocławiu.

  Bezdeszczowy czwartek i piątek

  W czwartek prognozuje się słoneczną i ciepłą aurę w całym kraju. Temperatura zawaha się od 20 st. C na Suwalszczyźnie, 22 w centralnych regionach, 23 st. C na północnym zachodzie i południowym wschodzie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. W piątek na zachodzie istnieje ryzyko, że przelotnie popada. W pozostałej części kraju aura będzie słoneczna.
  Meteorolodzy przewidują od 20 st. C na Suwalszczyźnie, 31 st. C na Ziemi Szczecińskiej, 22 st. C na Dolnym Śląsku i w centrum do 24 st. C na Rzeszowszczyźnie.

  Przelotne opady w weekend

  W sobotę pogoda w naszym kraju się pogorszy. Słoneczna aura pozostanie jedynie na zachodzie Polski, w pozostałych regionach prognozuje się opady deszczu. Termometry wskażą od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku.
  W niedzielę strefa opadów zajmie większy obszar, słoneczne niebo będzie tylko nad Dolnym Śląskiem. Temperatura w dzień zawaha się od 19 st. C w północnym wschodzie do 24 st. C na południowym zachodzie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...