Informacje
 • Europejskie kurorty będą na zmianę burzowe i słoneczne

  18-09-2014 18:06 Prognoza pogody dla kurotów europejskich i światowych

  W wielu kurortach na świecie zaświeci słońce

  Zdj: Shutterstock, film: TVN Meteo

  W wielu kurortach Europy niebo będzie pogodne. Burz mogą spodziewać się ci, którzy wypoczywają między innymi na wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. Afrykański klimat sprawi, że żar będzie się lał z nieba. Deszczowa aura uprzykrzy czas turystom nad Zatoką Meksykańską.

  Turyści wypoczywający na Wyspach Kanaryjskich nie będą zadowoleni z pogody. Na Gran Canarii prognozuje się opady deszczu i 24 st. C, a na Teneryfie zachmurzone niebo i 26 st. C.
  Burzowej aury mogą spodziewać się ci, którzy wypoczywają w portugalskich kurortach. Termometry wskażą od 21 st. C na północy do 23 st. C na południu.

  Do 30 st. C w Hiszpanii

  W Hiszpanii aura będzie zróżnicowana. Słoneczne niebo prognozowane jest w Estaponie, Marbelli, Maladze i w Alicante. Burze natomiast pojawią się nad Walencją i Barceloną. Temperatura zawaha się od 26 st. C w Estaponie do 30 st. C w Alicante i w Walencji.
  Chmury burzowe zawisną nad kurortami Lazurowego Wybrzeża. Meteorolodzy przewidują od 24 st. C w Montpellier i w Narbonne do 28 st. C w Perpignan.

  Słoneczna aura we Włoszech

  We włoskich ośrodkach wypoczynkowych aura będzie zróżnicowana. W Genui, Wenecji i w Rimini zagrzmi, zachmurzy się w Neapolu, w pozostałych kurortach prognozuje się słoneczną pogodę. Temperatura zawaha się od 22 st. C w Wenecji i w Genui do 32 st. C w Palermo, Cagliari i w Sassari.
  Bezchmurne niebo umili czas turystom wypoczywającym w Chorwacji. Termometry wskażą od 23 st. C w Rijece do 25 st. C w Splicie i w Makarskiej.

  Pogodny Cypr

  Podobna aura zapanuje w Grecji. Meteorolodzy przewidują od 26 st. C na Krecie i w Salonikach do 29 st. C na Rodos.
  Również na Cyprze niebo będzie bezchmurne. Synoptycy prognozują od 28 st. C w Limassol do 30 st. C w Larnace.
  Podobna pogoda przewidywana jest w tureckich kurortach. Temperatura wyniesie 28 st. C.

  Upalne kurorty północnej Afryki

  Typowa dla Afryki i pory roku aura zapanuje w Egipcie. Termometry w kurortach wskażą od 29 st. C w Aleksandrii do 36 st. C w Sharm el Sheikh.

  W Tunezji prognozuje się słoneczne niebo w wielu kurortach. Jedynie w Tabarce może spaść deszcz. Temperatura wyniesie 37 st. C.
  Chmury zawisną nad kurortami Maroka. Meteorolodzy przewidują od 26 st. C w Tangerze i w Agadirze do 27 st. C w Casablance.

  Deszczowa Zatoka Meksykańska

  Deszczowa aura będzie w kurortach Ameryki Łacińskiej. Termometry wskażą 31 st. C we wszystkich miejscowościach wypoczynkowych.
  Podobna pogoda czeka tych, którzy wypoczywają na Malediwach. Tam synoptycy prognozują 29 st. C w cieniu.
  Nad Sumatrą zawisną chmury burzowe. Na Bali i Phuket niebo będzie bezchmurne. Temperatura zawaha się od 31 st. C na Bali, Sumatrze i Phuket do 34 st. C na Dżakarcie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...