Informacje
 • Prognoza pogody na 5 dni: aura będzie stopniowo coraz gorsza, ale nie coraz chłodniejsza

  18-09-2014 10:40 Specjalna prognoza pogody "Meteo News" dla Polski

  Z dnia na dzień pogoda będzie coraz gorsza i bardziej "jesienna"

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Przez następne dni pogoda będzie stopniowo się pogarszać. Już w piątek w części województw spodziewane jest stopniowy wzrost zachmurzenia zwiastujący opady deszczu. W sobotę chmury obejmą jeszcze większą część kraju i niewykluczone, by zagrzmiało. Burze pojawią się także w niedzielę, zaś w poniedziałek wszędzie przelotnie pokropi. Tydzień zacznie się miejscami chłodno, a miejscami - gorąco, gdyż termometry wskażą nawet 29 st. C.

  Czwartek będzie dość słonecznym i pogodnym dniem. Będzie ciepło - termometry wskażą od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku.

  19 września, piątek

  W ciągu dnia początkowo będzie wszędzie pogodnie. Synoptycy jednak prognozują, że na południu Polski zachmurzenie w ciągu dnia wzrośnie i pojawią się przelotne opady deszczu. Na termometrach wartości sięgną od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku.

  20 września, sobota

  Na południu i w województwach na zachodzie kraju synoptycy prognozują zarówno przelotne opady deszczu jak i lokalne burze. Wyładowaniom będą towarzyszyły opady o natężeniu 10-20 l/mkw oraz wiatr osiągający w porywach 60-70 km/h.

  Termometry w Polsce wskażą temperaturę na poziomie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku.

  21 września, niedziela

  Ostatniego dnia tygodnia w całej Polsce utrzyma się umiarkowane, chwilami silniejsze zachmurzenie zwiastujące przelotny deszczu, a niekiedy nawet burzę. Towarzyszyć im będą zarówno silny wiatr, osiągający w porywach prędkość 60-70 km/h i opady rzędu 10-20 l/mkw. Wartości na termometrach będą oscylować na poziomie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku.

  22 września, poniedziałek

  Pierwszy dzień tygodnia będzie w całym kraju dość ponury - utrzyma się umiarkowane, chwilami silne zachmurzenie. Wszyscy powinni pamiętać tego dnia o parasolu - synoptycy prognozują, że przelotne opady deszczu wystąpią we wszystkich województwach.

  Niektórym w poniedziałek będzie chłodno, podczas gdy innym gorąco - termometry wskażą bowiem od 17 st. C na Podkarpaciu do 29 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski podkreśla, że tego dnia wiatr może osiągnąć prędkość około 80 km/h.

  - Na rzekach Pomorza może powodować zjawisko tzw. cofki - uprzedza.

 • 29 stopni
  29 stopni W szczecinie juz nie moge sie doczekac - kocham lato
  ~aro /2014-09-18 15:40
 • James Blunt
  Zaraz zacznie się rozbierać i skoczy w przepaść.
  Udanych lotów!
  ~powodzenia /2014-09-18 12:26

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Quentin przemieści się nad południową Finlandię....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...