Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: część nieba przysłonią deszczowe chmury. Lokalnie zagrzmi

  19-09-2014 06:42 Termometry wskażą od 20 do 24 st. Celsjusza

  Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i burze

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Meteorolodzy prognozują, że w ciągu dnia w części województw na północnym zachodzie wzrośnie zachmurzenie i pojawią się przelotne opady deszczu. Niewykluczone, że w okolicy Zielonej Góry nawet zagrzmi. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą około 20-24 st. C.

  W piątek termometry wskażą od 20 do 24 st. C, a synoptycy prognozują, że we wszystkich województwach chwilami będzie całkiem słonecznie. Niestety w części województw na zachodzie, północy i części centrum aura ulegnie pogorszeniu.

  W Trójmieście, Olsztynie, Bydgoszczy, w Poznaniu oraz w Łodzi i we Wrocławiu spodziewany jest stopniowy wzrost zachmurzenia i przelotny deszcz.

  W Zielonej Górze natomiast meteorolodzy nie wykluczają pojawienia się burzy, której będą towarzyszyły opady o natężeniu do 10 l/mkw i silny wiatr. W porywach osiągnie prędkość 80 km/h.

  Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

   

  Warunki biometeo

  W piątek najwilgotniejsze powietrze (powyżej 80 proc.) będzie w województwie lubuskim, gdzie możliwe są burze. Biomet w tej części kraju będzie niekorzystny, podobnie jak w pozostałych województwach na w centrum i na północnym wschodzie.

  W pozostałych województwach na północnym zachodzie i północy Polski poziom wilgotności powietrza będzie oscylował na poziomie 70-80 proc. Najniższy poziom wilgoci odnotują mieszkańcy południowo-wschodniej Polski (60 proc.), gdzie warunki biometeorologiczne będą neutralne.

  W całym kraju utrzyma się subiektywne wrażenie ciepła.

  Prognoza dla regionów

  WARSZAWA

  Pogodnie, pod wieczór pochmurno i możliwy słaby deszcz. Temp. maks. 21 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1006 hPa, spada

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże z niewielkimi przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. 21 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1018 hPa, wolno spada.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże z niewielkimi przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1005 hPa, wolno spada.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1001 hPa, wolno spada.

  KRAKÓW

  Pogodnie, pod wieczór pochmurno. Temp. maks. 23 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 991 hPa, spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...