Informacje
 • Festiwal piorunów nad Madrytem. Niezwykły film jednego z mieszkańców

  12-10-2014 15:27 Strażacy mieli pełne ręce roboty

  W nocy z soboty na niedzielę nad głowami mieszkańców Madrytu odbył się świetlny spektakl. Niebo udekorowały błyskawice. Jeden z mieszkańców miasta uwiecznił ten podniebny festiwal piorunów kamerą wideo. Niestety nie obyło się bez interwencji strażaków. Utrudnienia spotkały także podróżujących metrem.

  W nocy z soboty na niedzielę wielu mieszkańców Madrytu nie mogło spać spokojnie. Nad miastem przetoczyła się potężna nawałnica.

  Walka z żywiołem

  Burza spowodowała wiele utrudnień w stolicy Hiszpanii. Lokalne media podają, że w związku z nawalnym opadem deszczu i porywistym wiatrem, strażacy interweniowali 187 razy (w godzinach między 21.30 a 9 rano). Przy normalnej burzy służby ratownicze odbierają o połowę mniej zgłoszeń.

  Basen w metrze

  Gwałtowna wichura zrywała gałęzie z drzew, które później tarasowały przejazd miejskimi ulicami oraz uszkadzały samochody. Studzienki nie nadążały z przyjmowaniem tak dużej ilości wody, dlatego ulicami płynęły rwące potoki. Ponadto woda zalała liczne garaże i piwnice budynków.

  Burza spowodowała utrudnienia w podziemnej kolejce. Z powodu podtopienia zamknięta została część dziewiątej linii metra w stronę stacji Herrera Oria.

  Skąd taka pogoda?

  Obecnie na zachodzie Europy panują trudne warunki pogodowe. Niże, które zdominowały tamtejszą aurę, przynoszą wilgotne masy powietrza, z których formują się groźne komórki burzowe. Ponadto, region m.in. Hiszpanii znalazł się w miejscu stykania się różnych, pod względem temperatury, mas powietrza. Ten kontrast termiczny ułatwia wypiętrzanie się groźnych komórek burzowych.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...