Informacje
 • Anglicy będą cieszyć się słońcem, Irlandczykom przydadzą się kalosze

  01-11-2014 10:02 Specjalna prognoza pogody "Meteo News" dla Europy

  W Anglii pogoda dopisze

  Fot. PAP/EPA / Film: TVN Meteo

  W sobotę niebo nad północną częścią kontynentu będzie się chmurzyć. Parasole z pewnością przydadzą się mieszkańcom Skandynawii i Irlandii. Z kolei na południu pogoda dopisze. Bezchmurnym niebem będą mogli cieszyć się m.in. Włosi.

  - Wielki bardzo głęboki niż, który znajduje się nad Atlantykiem przynosi sporo chmur, sporo wilgoci do krajów Skandynawii - informuje Maciej Dolega. W sobotę ten ośrodek niskiego ciśnienia nadal będzie krzyżował plany Norwegów i Szwedów. Wpłynie również na pogodę w Irlandii, gdzie także przydadzą się parasole i kalosze.

  Deszcze i burze

  Nieliczne chmury dotrą też do Portugalii (tam zrobi się burzowo), Hiszpanii i północno-zachodniej Francji. - Cały cały czas w regionie Morza Czarnego również może pojawiać się deszcz - zaznaczył Dolega. Dodał przy tym, że "w wielu innych miejscach wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka, miejscami około 80 proc., ale silny deszcz nie powinien się pojawiać".

  Na południu słońce

  Z kolei w centralnej, we wschodniej i w południowej części Europy pogodę będą kształtowały ośrodki wyżowe. Jeden z nich znajduje się nad Bałkanami, a drugi nad Rosją. Za ich sprawą niebo w wielu miejscach będzie bezchmurne. Na pogodę z pewnością nie będą mogli narzekać mieszkańcy Włoch, Półwyspu Bałkańskiego oraz nasi wschodni i zachodni sąsiedzi. W Polsce będą pojawiać się chmury. Podobnej pogody mogą spodziewać się Czesi i Słowacy.

  ZOBACZ PEŁNE WYDANIE "METEO NEWS"

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...