Informacje
 • Omenaa na nowo zakochała się w Afryce. Zobacz jej fotorelację z Zanzibaru

  19-12-2014 16:07 Prezenterka TVN Meteo poleciała do Afryki na sesję zdjęciową

  Omenaa wśród ludzi i prrzyrody Zanzibaru

  Omenaa Mensah

  Za oknami szaro, ponuro i deszczowo. Wielkimi krokami zbliża się zima. Nikt już nie pamięta, "jak to było" kilka miesięcy temu, kiedy prażyliśmy się w promieniach słońca. Zupełnie inaczej jest po drugiej stronie globu, w Zanzibarze, gdzie słupki rtęci przekraczają 30 stopni, a słońce zachęca do opalania.

  Dlaczego chcemy pokazać wam akurat Zanzibar? Bo właśnie z tego miejsca swoje relacje przesyła prezenterka TVN Meteo Omenaa Mensah. Omenaa na nowo zakochała się w Afryce i chce trochę swojego zachwytu "przelać" na zmęczonych pochmurną aurą Polaków.

  Dziennikarka informuje, że mimo wyczerpującego kilkugodzinnego lotu, nie może narzekać na miejsce, gdzie obecnie się znajduje. - Lot co prawda trwał osiem godzin, ale warto było. Tu zapomina się o szarej zimie. Zanzibar urzeka widokami i piękną pogodą - napisała do redakcji TVN Meteo Omenaa.

  Wyprawa charytatywna

  Jednak nasza pogodynka poleciała do Afryki nie tylko po to, by zachwycać się soczystą roślinnością i pogodnym niebem. Omenaa jest w Zanzibarze, by bliżej przyjrzeć się problemom edukacyjnym dzieci w tym rejonie świata. Celem jej wyprawy jest również sesja zdjęciowa, która ma jej pomóc w promocji przyszłorocznych projektów Omenaa Foundation.

  Czym zajmuje się fundacja? Omenaa podkreśla, że organizacja skupia się na trzech filarach. Pierwszym jest edukacja, co w praktyce łączy się ze zbieraniem funduszy na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie. Kolejny to tolerancja - promowanie działań, które przybliżają kulturę różnych nacji i szacunek do drugiego człowieka. Natomiast trzecim filarem jest współpraca, co Omenaa tłumaczy jako "pomoc polskim przedsiębiorcom w zainteresowaniu się przyszłościowym rynkiem Afryki Subsaharyjskiej".

 • raj
  Byłem tam jakies 3 lata temu. Naprawde nie ma piekniejszego miejsca na ziemi. Kolebka życia. Naprawde. Wyprawa warta każdych pieniędzy.
  ~Linkman /2014-12-20 07:56
 • Zanzibar
  Tanzania, Tanganika i Zanzibar, wspanialy kraj. Ghana lezy jednak po przeciwnej stronie kontynentu. Podobnie jest z Sahara. Ale niech bedzie. Wspaniala wycieczka do kraju Freddie'go Mercury'ego, Kilimanjaro, gozdzikow jadalnych, wanilii i innych przypraw. Przede wszystkim jednak, ojczyzny wspanialych, goscinnych i wesolych ludzi. Wako Omenaa
  ~yoyo /2014-12-20 00:28
 • cóż
  ciągnie ją do domu
  ~nick /2014-12-20 00:06
 • fascynujący kontynent
  Przyszłość będzie należeć do młodych społeczeństw, dlatego świat powinien dostrzegać Afrykę, mieszkańców tego kontynentu. Nie ma lepszego podarunku i lepszej inwestycji niż dobra edukacja, dostęp do wiedzy. Afrykę nierzadko kształtuje dzisiaj filozofia islamu i chiński kapitał, ale jest tam miejsce na "nowe", rozwój we własnym niepowtarzalnym stylu. Otwórzmy oczy na Afrykę : )
  Monika_Szulak /2014-12-19 17:36

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

"Czy śnieg naprawdę jest taki ważny w czasie Świąt?" - skomentował ktoś prognozę...