Informacje
 • Pandy małe zachwycone śnieżycą w Stanach Zjednoczonych

  28-01-2015 11:58 Pandy w naturalnym środowisku rzadko spotykają się ze śniegiem

  Śnieżyce w USA nie wszystkim uprzykrzają życie. Pandy czerwone mieszkające w nowojorskim zoo, zadowolone są z nienaturalnej dla tych zwierząt pogody.

  Potężne śnieżyce nawiedziły Stany Zjednoczone. Zadowolone z aury wydają się być pandy czerwone z Trevor Zoo w Nowym Jorku.

  Zabawa w śniegu

  Zagrożone wyginięciem pandy czerwone naturalnie żyją w lasach bambusowych u podnóży Himalajów, więc nie są przyzwyczajone do śniegu.

  Zoo Trevor przy prestiżowej szkole Millbrook jest jedyną szkołą w Stanach Zjednoczonych, która ma zoo. W ogrodzie znajduje się ponad 180 egzotycznych i rodzimych gatunków zwierząt.

  Śnieżyce w USA

  Synoptycy ostrzegali dotychczas, że ok. 60 mln mieszkańców 12 stanów na wschodzie USA musi przygotować się na opady śniegu sięgające metra wysokości i wiatry wiejące z huraganową siłą.

  Do wtorku w południe w Central Parku w Nowym Jorku spadło około 20 cm śniegu,. Mniej więcej 70 cm napadało na Long Island, natomiast prawie 30 cm odnotowano na nowojorskim lotnisku La Guardia.

  W stanie Massachusetts we Framingham zmierzono prawie 80 cm śniegu, w Bostonie 50 cm. Mieszkańcom tego stanu, poza intensywnymi opadami, doskwierał silny wiatr, który wiał z prędkością 115 km/h. Taka prędkość utrzymywała się przez 16 godzin.

  Cierpi też wybrzeże stanu. Jego niżej położone obszary zostały podtopione przez wody oceanu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...