Informacje
 • Czeka Was szusowanie w deszczu

  24-02-2015 21:06 Prognoza pogody na narciarzy w kurortach polskich

  MIłośnicy zimowego szaleństwa pojadą w deszczu po krajowych stokach

  Fot. sxc.hu | Film: TVN Meteo

  Osoby wypoczywające w polskich kurortach narciarskich na ładną pogodę szanse mają niewielkie. Meteorolodzy prognozują, że nad większością tras zbiorą się ciemne chmury, skutecznie przesłaniające słońce. W wielu miejscach wystąpią opady zarówno śniegu, jak i deszczu ze śniegiem oraz samego deszczu.

  Warunki narciarskie m.in. w Białce Tatrzańskiej, choć aura będzie daleka od doskonałej, będą dobre. W ośrodku w Kotelnicy  Białczańskiej (3 st. C za dnia, 0 st. C w nocy) na narciarzy czeka sięgająca nawet 100 cm warstwa ratrakowanego śniegu.

  Deszcz i chmury

  Warunki narciarskie m.in. w Istebnej, Szczyrku i Zakopanem, gdzie pogoda także pozostawi wiele do życzenia, będą dobre. W ośrodku Złoty Groń w Istebnej (6 st. C za dnia, -1 st. C w nocy) na górnej stacji warstwa ratrakowanego śniegu sięgnie 100 cm, a na dolnej - 70 cm. Nieco mniej mierzyć będzie pokrywa śnieżna w ośrodku Korbielów-Pilsko (6 st. C za dnia, 2 st. C w nocy). 

  Aura niedoskonała

  Na pogodę narzekać będą mogli również narciarze wypoczywający w ośrodkach m.in. w Szklarskiej Porębie i w Karpaczu. Niemniej jednak warunki będą dobre - na miłośników zimowego szaleństwa w ośrodku Ustroń-Czantoria (7 st. C za dnia, 1 st. C w nocy) na górnej stacji czekać będzie 80-centymetrowa warstwa ratrakowanego śniegu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...