Informacje
 • Zabójcza zima w USA pochłonęła kolejne ofiary

  24-02-2015 10:33 Jedna zginęła w wypadku samochodowym, drugą zabiła lawina śnieżna

  Zima w USA nie ustaje. Fatalne warunki panują nie tylko na Północnym Wschodzie, lecz także na Południu. Tylko w poniedziałek w stanie Teksas z powodu złych warunków pogodowych odnotowano ponad setkę wypadków drogowych. Dwie osoby straciły życie.

  Burza śnieżna Quantum, która przetacza się właśnie przez południe USA, dała o sobie znać w wielu miejscach w kraju. O jej skutkach przekonali się mieszkańcy stanów Teksas, Kolorado, Kansas, Oklahoma, Tennessee, Utah, Nowy Meksyk.

  Paraliż komunikacyjny w hrabstwie Dallas

  Jak donoszą lokalne media, z powodu złej pogody odnotowano utrudnienia w komunikacji drogowej. W poniedziałek rano w Teksasie doszło do wielu wypadków drogowych. Atak zimy mocno dał się we znaki hrabstwu Dallas. Aż 46 kolizji miało miejsce na tamtejszych autostradach, 50 - na lokalnych drogach. W jednym z nich w Carrollton zginęła jedna osoba. Poza tym w rejonie w poniedziałek nie otwarto licznych biur oraz niektórych szkół. Odwołano również 1500 lotów na lotnisku Dallas-Fort Worth.

  W poniedziałek 23 lutego samolot linii American Airlines zsunął się z oblodzonego pasu startowego w Dallas Fort Worth. Rzecznik prasowy potwierdził, że mimo poważnej sytuacji, nikt z 63 pasażerów nie został ranny.

  W niektórych miejscach w stanie Teksas burza przyniosła intensywne opady gardu. Tysiące gospodarstw zostało pozbawionych prądu.

  Utrudnienia w innych stanach USA

  W niedzielę 22 lutego w pobliżu Oakley w stanie Kansas doszło do zderzenia dwóch tirów. Kierowca jednego z nich wyszedł z wypadku bez szwanku. Drugi trafił do szpitala. Najprawdopodobniej wpadli w poślizg na oblodzonej nawierzchni.

  Kilka wypadków miało miejsce również w w stanie Oklahoma. Na tamtejsze drogi wyruszyły liczne pługosolarki.

  W stanie Tennessee w sobotni wieczór 32 tys. mieszkańców było pozbawionych prądu.

  W pobliżu górskiej miejscowości Aspen w stanie Kolorado przeszła w poniedziałek wieczorek lawina śnieżna. Zginął jeden narciarz.

  Zmęczony zimą Nowy Jork

  W piątek 20 lutego w Nowym Jorku padł rekord zimna. Mieszkańcy metropolii na termometrach zobaczyli -16 st. C. Poprzedni rekord z 1950 roku wynosił -14. st. C. W weekend odnotowano kolejne opady śniegu. W Central Parku tylko w sobotę spadło dodatkowo siedem centymetrów śniegu. Na głównym

  lotnisku im. Kennedy'ego odnotowano opady rzędu 10 cm.

  Zima nie odpuszcza

  Według prognoz lokalnych meteorologów zima w najbliższych dniach nie opuści USA. Niskie wartości odnotujemy m.in. w Dolinie Ohio i w regionie Wielkich Jezior Północnoamerykańskich. Dwucyfrowe wartości na minusie zobaczymy m.in. w północnej Nowej Anglii, w północnej części stanu Nowy Jork.

  Synoptycy nie wykluczają, że padną kolejne rekordy niskiej temperatury.

  Trudna sytuacja pogodowa ma panować także w pobliżu Gór Skalistych.

 • !!
  Co to jest - 16 proszę was
  ~ONN /2015-02-24 07:02
 • Back to ice age!
  Wiele czynnikow wskazuje na to, ze nasz interglacjal, Holocen, odsluzyl juz swoje 12 tysiecy lat i letnie wakacje wlasnie sie nam koncza. Takie zjawisko jak np. powiekszanie sie lodu na Antarktydzie przy rownoczesnym przyspieszonym jego topnieniu w Arktyce dzialy sie zawsze przy koncu kazdego z poprzednich interglacjalow. Niewatpliwie wchodzimy z powrotem w pelna epoke lodowcowa (normalny stan Ziemi) i to niestety w przyspieszonym tempie.
  ~Alek /2015-02-24 02:44
 • Toronto
  W tej chwili jest u nas -23 i jakos nikt nie placze( po -30 to sie czuje jak wiosna)
  ~Piotr /2015-02-24 02:33
 • jak widać
  klimat się ociepla
  :)
  HrodLoptrsson /2015-02-23 23:22
 • To i tak nie jest normalna sytuacja
  W Europie zima jest bardzo łagodna. W kraju nie ma śniegu i mróz tylko symboliczny.
  ~f844p4 /2015-02-23 22:54

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...