Informacje
 • Przerzuci 26 ton na schodach na wieży Eiffla

  29-04-2015 17:25 Marta Górka chce ustanowić nowy rekord

  "To wyczyn dla osób chorych na astmę i alergię"

  TVN Meteo Active

  Marta Górka, instruktorka kulturystyki i trenerka personalna, postawiła sobie niezwykły cel - ustanowienie rekordu Guinnessa w wejściu po schodach na wieżę Eiffla. Ale nie będzie to zwykłe wejście. Trenerka zrobi to w masce treningowej ograniczającej jej dopływ tlenu i z obciążeniem.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?
  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

  Wejście po schodach na sam szczyt wieży Eiffla to wyczyn sam w sobie. A co dopiero z ważącymi w sumie 16 kg kettlebellsami (obciążnikami) i w masce treningowej, ograniczającej dopływ tlenu. Po co Marta Górka tak bardzo utrudnia sobie zadanie?

  "Chcę być motywatorem"

  - Jest to wyczyn dla osób chorych na astmę i alergię - przyznała w rozmowie z reporterką "Studia Active" Górka, która jest instruktorką kulturystyki i trenerką personalną. Chodzi jej o integrację z osobami, którym problemy zdrowotne utrudniają nie tylko sportową aktywność, ale przede wszystkim codzienne życie.

  - Chcę być motywatorem dla dzieciaków chorych na te wszystkie przewlekłe choroby - przyznała Marta Górka. - Nie tylko my, sportowcy, ale także osoby mające problemy zdrowotne, mają możliwość robienia czegoś dla siebie. Ten ruch, zdrowe odżywianie, są też dla nich - podkreśliła Górka.

  26 ton po schodach

  Jak Marta Górka chce ustanowić rekord? Na szczyt wieży Eiffla będzie wchodzić w masce ograniczającej dopływ tlenu z dwoma ośmiokilogramowymi kettlebelsami - po jednym w na rękę. Wchodząc po schodach będzie podrzucać ciężarkami.

  - Tam jest 1665 schodów czyli zrobię 1665 podrzutów - sprecyzowała trenerka. Co, przeliczając schody na kilogramy, oznacza, że przerzuci około 26 ton w ciągu całego tego wyczynu.

  Tajemnicze przygotowania

  Przygotowania do wejścia są intensywne i opracowywane przy współpracy z trenerami, pilnującymi diety i treningu Górki. Instruktorka aż do momentu ustanowienia rekordu nie chce zdradzać za dużo szczegółów.

  Uchyliła jednak rąbka tajemnicy przyznając, że w niedługim czasie ograniczy jedzenie mięsa.-  Aby zminimalizować zakwaszenie organizmu - zdradziła. - Jem 5-6 posiłków dziennie, piję dużo wody - przyznała, dodając, że w jej codzienną dietę są włączone także konkretne suplementy.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...