Informacje
 • Ćwiczysz, a waga ani drgnie? "Mięśnie ważą więcej"

  01-05-2015 13:53 Kasia Kępka i Szymon Gaś obalają mity

  Wysoka waga nie musi oznaczać otyłości

  Jeśli dużo ważysz, to z pewnością jesteś tłusta? To mit. Przekonasz się o tym, gdy zaczniesz ćwiczyć. Może się okazać, że chudniesz w oczach, ale Twoja waga nie zmienia się bardzo. Jak to możliwe? Materiał magazynu "Lady Fit".

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?
  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

  - Tłuszcz nie zawsze idzie w parze z liczbą na wadze, z kilogramami - zauważa Szymon Gaś, współprowadzący programu "Lady Fit". - Tkanka mięśniowa waży więcej, w związku z czym ktoś może mieć na wadze bardzo dużo kilogramów, ale nie być otłuszczony - podkreślił. - Takiej osoby nie nazywamy otłuszczoną, tylko po prostu lepiej rozbudowaną - dodał.

  Mięśnie są ciężkie

  - Jeśli ktoś ma więcej tkanki mięśniowej niż tłuszczowej, to jego sylwetka jest bardziej atrakcyjna. Ma wyprostowaną sylwetkę, płaski brzuch - wyliczał Gaś.

  I tak samo, jak wysoka waga nie musi oznaczać otyłości, tak niskiej nie można łatwo przełożyć na bycie wysportowanym. - Jeżeli ważycie mało, to nie znaczy, że jesteście fit - zauważyła Kasia Kępka. - Można ważyć mało, a być otłuszczoną. Często osoby pozornie szczupłe mają ciało bardziej otłuszczone od osób o potężnej posturze.

  Złap się za skórę

  Jeśli ciekawi Cię poziom otłuszczenia ciała, a nie posiadasz specjalistycznej wagi, możesz wykonać szybki test w dowolnym momencie i miejscu. Wystarczy złapać w palce fragment własnej skóry by określić jej grubość. - Jeśli jest to pół centymetra do centymetra, to nie jesteśmy otłuszczeni - wyjaśnił Gaś.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...