Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: na majowy spacer zabierzcie parasole

  01-05-2015 06:35 W całym kraju popada

  W wielu miejscach zrobi się mokro

  Fot: Shutterstock, Film: TVN Meteo

  Strefa opadów obejmie cały kraj. Miejscami również zagrzmi. Podczas burz spadnie do 20 l/mkw. deszczu. Temperatura będzie się wahać od 9 st. C na 19 st. C.

  W piątek w całym kraju prognozowane są przelotne opady deszczu. Na ogół spadnie do 5 l/mkw. W pasie od Zatoki Gdańskiej, przez Warmię i Mazury, Mazowsze, Lubelszczyznę, Małopolskę po Podkarpacie będzie grzmiało. Podczas burz deszczu spadnie do 20 l/mkw., a wiatr osiągnie prędkość do 80 km/h.

  Temperatura wyniesie od 9 st. C na Wybrzeżu do 19 st. C na Podkarpaciu.

   

  Pogoda popsuje samopoczucie

  W piątek najniższa wilgotność powietrza prognozowana jest na zachodzie kraju (poniżej 70 proc.), a najwyższa - w pasie od Suwalszczyzny po Mazowsze (powyżej 90 proc.).

  Mieszkańcom wschodnich i południowo-wschodnich regionów kraju towarzyszyć będzie subiektywne odczucie komfortu, a pozostałych obszarów - chłodu.

  Neutralne warunki biometeorologiczne zapanują w Polsce zachodniej. Na innych obszarach pogoda negatywnie wpłynie na samopoczucie.

  Prognoza pogody dla pięciu miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami, okresami opady deszczu do 10 l/mkw., możliwa burza. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzach silny do 80 km/h. Ciśnienie: 994 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 5 l/mkw., możliwe burze z opadami do 15 l/mkw. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, w burzach silny do 80 km/h. Ciśnienie: 1005 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna 14 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 996 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 993 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 10-20 l/mkw. i burzami. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny do 80 km/h. Ciśnienie: 982 hPa, spada.

 • było
  39 lat temu 29 kwietnia 1976 r było zimno a 1 maja 1976 super pogoda pamiętam bo to byl ślub cywilny i koscielny --tak tak 1 maja miałam ślub kościelny mimo iż niektórzy uwazli że w tamtych czasam to niemożliwe
  ~mari /2015-04-30 20:20

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...