Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: mokro, lecz ciepło.
  Gdzieniegdzie pojawi się słońce

  06-05-2015 06:32 Biomet niekorzystny w całej Polsce

  Miejscami będzie się błyskać

  Zdj.: flickr.com (CC BY 2.0) / Ken, film: TVN Meteo

  Środa w wielu regionach będzie deszczowa. Miejscami, zwłaszcza na Mazowszu, Mazurach i na Podlasiu może spaść do 40 l/mkw. deszczu. Synoptycy prognozują również burze. Temperatura zawaha się od 15 st. C do 26 st. C.

  W ciągu dnia będzie pochmurno, mogą jednak pojawić się przejaśnienia. Tylko na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej nie będzie padać lub opad będzie niewielki. Bardziej mokro zrobi się na Mazowszu, Mazurach i Podlasiu, gdzie opad może wynieść do 40 l/mkw. deszczu w ciągu 12 godzin.

  W Małopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Ziemi Świętokrzyskiej może zagrzmieć. Spadnie tam aż 10-30 l/mkw., a porywisty wiatr osiągnie prędkość 60-90 km/h. Nie można wykluczyć wystąpienia gradobicia.

  Temperatura wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Podkarpaciu. Poza burzami wiatr będzie lekki i umiarkowany z różnych, zmieniających się kierunków. Ciśnienie będzie się wahać i osiągnie 998 hPa w Warszawie w południe.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wahania ciśnienia oraz zmiany pogody nie służą meteopatom. Mieszkańcy całej Polski mogą odczuwać większe zmęczenie, depresyjny nastrój i nerwowość. Wysoka wilgotność wyniesie od 80 do ponad 90 procent w regionach ogarniętych burzą, gdzie wysoka temperatura sprawi, że będzie ciepło i duszno. W północnej i centralnej Polsce może zrobić się chłodno, a w pozostałych obszarach będziemy czuć się komfortowo.

  Prognoza regionalna

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temp. maks. 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany z różnych kierunków. Ciśnienie w Gdańsku w południe 1013 hPa, rośnie.

  KRAKÓW

  Pochmurno z przejaśnieniami, przelotnym deszczem i burzą (z sumą opadu 10-20 l/mkw. i porywami wiatru 60-80 km/h). Temp. maks. 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany z różnych kierunków. Ciśnienie w południe 981 hPa, waha się.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Temp. maks. 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany z różnych kierunków. Ciśnienie w południe 1004 hPa, rośnie.

  WARSZAWA

  Na ogół pochmurno z opadami deszczu. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany z różnych kierunków. Ciśnienie w południe 998 hPa, waha się.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami i opadami deszczu. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany z różnych kierunków. Ciśnienie w południe 1000 hPa, rośnie.

 • meteo
  najlepsza jest pogoda gdzie wymienia się wszystkie regiony Polski apotem pisze poza tym pogodnie hahahahahah i to moze padac moze nie padac zenada albo idzie tornado a nawet wiatru nie ma kompy sa kase sie bierze tylko prognoza sprawdza sie raz na rok
  ~loliloil /2015-05-06 09:24
 • do kaja
  Aleś wymyśliła, może zamiast pisać bezsensowne wypociny poczytałabyś słownik ortograficzny
  ~qqq /2015-05-06 08:24
 • Prognoza dla Polski
  moi drodzy troche nie dokładnie podaliscie prognozy na jutro poniewaz MOŻE deszczu spasc nawet i 100 l , a i wiecej terz moze napadac , snieg tez MOŻE padać jak równiez słońce jutro tez MOŻE swiecić , a MOŻE będzie też wichura , ciekawe kto to wie ? . POMYŚLMY CO JUTRO MOŻE JESZCZE WYSTĄPIC ??????
  ~kaja /2015-05-05 21:11
 • l/mkw.
  l/m²
  ~Kazimierz /2015-05-05 21:10
 • aura
  niech sie dzieje wola nieba :D
  ~gigi /2015-05-05 20:08

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Majorką i Niemc...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...