Informacje
 • To nie będzie pogodny tydzień. Trzy dni z rzędu może padać grad

  29-05-2015 15:45 Utrudnienia pogodowe w najbliższych dniach

  Fot.: Miejscami może spaść grad, film: Pogoda na weekend

  Fot.: Kontakt24/photobyjusta, film: TVN 24

  W weekend niemal wszędzie może przelotnie popadać, miejscami też zagrzmi. Prędkość wiatru dojdzie do 90 km/h. Wraz z początkiem tygodnia pogoda stanie się jeszcze bardziej uciążliwa - trzy dni z rzędu prognozowane są opady gradu.

  W sobotę w całym kraju może przelotnie popadać. Poza tym na południowym wschodzie prognozowane są burze, podczas których spadnie do 15 l/mkw. deszczu. We znaki da się także umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Najsilniej powieje na północy - w porywach do 60 km/h. Z kolei podczas burz powieje z prędkością dochodzącą do 90 km/h.

  W niedzielę zagrzmi

  Koniec weekendu minie nam pod znakiem deszczu i burz. Opady o charakterze przelotnym wystąpią na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Według synoptyków zagrzmi w Małopolsce. Podczas burz może spaść do 10 l/mkw. deszczu oraz powiać do 90 km/h.

  Tydzień powitamy gradem

  W poniedziałek wszędzie może przelotnie popadać. Jednak zdarzy się to dopiero w drugiej części dnia. Miejscami mogą pojawić się burze, podczas których z nieba spadnie do 20-30 l/mkw. deszczu oraz powieje do 90 km/h. Synoptycy ostrzegają przed gradem.

  Groźna pogoda we wtorek

  Na przelotne opady deszczu i burze musimy przygotować się - wszyscy, bez wyjątku - również we wtorek. W trakcie burz może spaść do 20-30 l/mkw. wody oraz grad. Uważajcie na silny wiatr. Burze sprawią, że powieje z prędkością 90 km/h.

  Do 30 l/mkw. w środę

  W środę od opadów odpoczną jedynie mieszkańcy północnego-zachodu. Jeżeli chodzi o burze, to wystąpią one na wschodzie. Podczas burz ulewa sprowadzi na ziemię do 20-30 l/mkw. wody. Trzeci dzień z rzędu prognozowany jest grad. Podczas wyładowań wiatr osiągnie prędkość dochodzącą do 90 km/h.

  Przelotnie popada

  W czwartek strefa przelotnego deszczu oraz burz obejmie jedynie wschód i południe Polski. Synoptycy informują, że burze przyniosą opad rzędu maksymalnie 20 l/mkw. oraz podmuchy wiatru dochodzące do 80 km/h.

  Powieje do 80 km/h

  Sytuacja pogodowa w piątek niewiele się zmieni w porównaniu z poprzednim dniem. Popada i zagrzmi na wschodzie, południu i w centrum kraju. Podczas burz spadnie do 20 l/mkw. deszczu, a porywy wiatru sięgną 80 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...