Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: na Podkarpaciu upalnie. Miejscami ochłodę przyniesie deszcz

  03-06-2015 06:20 Mogą pojawić się burze

  Miejscami słoneczną aurę zastąpią burze

  Fot.: Flickr(CC BY 2.0)/Jamesthe1st, film :TVN Meteo

  W przeważającej części kraju aura dopisze. Będzie słonecznie i naprawdę ciepło, niekiedy wręcz upalnie. Miejscami niebo zachmurzy się oraz popada. Gorąca aura nie wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie.

   

  W środę w województwach północnych, zachodnich i w centrum może pojawić się więcej deszczowych chmur. Opad będzie przelotny, a lokalnie mogą pojawić się także burze z deszczem od 10 do 20 l/mkw. i porywami wiatru od 55 do 70 km/h.

  Aura będzie naprawdę gorąca. Najniższa temperatura, jakiej możemy się spodziewać to 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Na Podkarpaciu będzie upalnie, aż 30 st. C. Ulgę w gorącym dniu przyniesie nam słaby i umiarkowany zachodni wiatr, na północy rozpędzający się do 40-60 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Ciśnienie przekroczy 1006 hPa i będzie rosnąć, a wraz z nim temperatura powietrza. Na północy odczujemy ciepło, podążając w kierunku południowo-zachodnim będzie gorąco, a w pobliżu granicy nawet upalnie. Gorąca aura nie wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie. Biomet w dalszym ciągu będzie niekorzystny.

  Prognoza regionalna

  TRÓJMIASTO

  Na ogół pogodnie, a okresami więcej chmur i słaby przelotny deszcz. Temp. maks. 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 40-60 km/h, zachodni. Ciśnienie w Gdańsku w południe 1017 hPa, rośnie.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temp. maks. 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 991 hPa, waha się.

  POZNAŃ

  Na ogół pogodnie, a okresami więcej chmur i słaby przelotny deszcz. Temp. maks. 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 40-60 km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 1008 hPa, rośnie.

  WARSZAWA

  Pogodnie, a w godzinach popołudniowych większe zachmurzenie i słaby przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, a w burzowych porywach do 70 km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 1006 hPa, rośnie.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Temp. maks. 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 1006 hPa, rośnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...