Informacje
 • Posiłek potreningowy. Jak należy go komponować?

  10-06-2015 17:40 "Przygotuj się do wakacji" z Jackiem Bilczyńskim

  Co jeść po treningu? Bilczyński podpowiada

  TVN Meteo Active

  O tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, wie każdy - albo każdy przynajmniej wiedzieć powinien. Jednak, jak zauważa Jacek Bilczyński, dietetyk, trener i autor kilku książek o zdrowym stylu życia, jest jeszcze jeden bardzo istotny posiłek w ciągu dnia osoby żyjącej zdrowo i aktywnie. To posiłek, który spożywa się bezpośrednio po treningu.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Wszystkie pięć posiłków, jakie powinno się w ciągu dnia spożywać, jest ważne. Najważniejsze jest oczywiście śniadanie, ale niewiele mniej istotne jest to, co jemy bezpośrednio po treningu. Ten posiłek ma nie tylko dostarczyć składników odżywczych, ale także wspomóc proces regeneracji mięśni.

  Kompozycja spalająca

  - Byśmy mogli skutecznie spalać tkankę tłuszczową, ten posiłek musi być odpowiednio skomponowany - podkreślił Jacek Bilczyński, dietetyk, trener i autor kilku książek o zdrowym trybie życia. - Należy go spożyć jak najszybciej po zakończeniu treningu - podkreślił Bilczyński.

  Po treningu

  Taki posiłek powinien składać się z węglowodanów, uzupełniających straconą energię. - Mogą to być np. owoce suszone; śliwki, rodzynki, morele. Takie, na jakie tylko macie ochotę - podpowiadał Bilczyński. Można je zastąpić waflami ryżowymi. - Kolejny element to proteiny, które zapewniają regenerację naszych mięśni i dzięki którym proces spalania tkanki tłuszczowej może być skuteczniejszy - zaznaczył. Doskonałym źródłem protein jest np. twaróg.

  Wzór uzupełnienia

  Należy pamiętać, że po intensywnym wysiłku powinno się uzupełniać węglowodany i białka w ilości obliczonej według określonego wzoru:

  - na węglowodany: 0,6-0,8 g / kg masy ciała

  - na proteiny: 0,2-0,3 g / kg masy ciała

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...